Parádna päťgólová bitka Arsenalu s United, nezastaviteľný Haaland hetrikom zostrelil Wolves!

Erling Haaland oslavuje gólErling Haaland oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City vyhrali v nedeľnom súboji 21. kola Premier League doma nad Wolverhamptonom 3:0, keď sa o všetky tri góly postaral Erling Haaland. Nórsky kanonier tak má v ligovej sezóne na konte už 25 gólov v 19 stretnutiach.

City si upevnili druhú priečku v tabuľke najvyššej súťaže s dvojbodovým mankom na Arsenal, ktorý má však dva zápasy k dobru. Proti Wolves sa domáci presadili prvýkrát v 40. minúte, keď center Kevina De Bruyneho usmernil hlavou do siete Haaland. Ten istý hráč potom krátko po prestávke skóroval dvakrát v priebehu piatich minút.

Erling Haaland oslavuje gól Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Najskôr bezpečne premenil penaltu, potom spravil veľkú chybu brankár hostí Jose Sa a Haaland mal po prihrávke Rijada Mahreza ľahkú prácu skompletizovať hetrik. Bol to už jeho štvrtý od letného príchodu z Borussie Dortmund a dosiahol ich najrýchlejšie v histórii Premier League.

Doterajší rekordér v tomto ukazovateli Ruud van Nistelrooy na štyri hetriky potreboval až 65 zápasov. Haaland odišiel proti Wolves z ihriska v 61. minúte.

Nketiah rozhodol o triumfe Arsenalu nad Manchestrom United

Futbalisti Arsenalu Londýn potvrdili post lídra anglickej Premier League. V nedeľnom šlágri  vyhrali doma nad Manchestrom United 3:2, dva góly vrátane víťazného v 90. minúte zaznamenal útočník Eddie Nketiah. Arsenal má na čele tabuľky pred Manchestrom City päťbodový náskok a zápas k dobru.

Manchester United sa na štadióne Emirates ujal vedenia v 17. minúte, keď sa po vydarenom prieniku presadil strelou k žrdi spoza šestnástky Marcus Rashford. O sedem minút neskôr vyrovnal Nketiah hlavou po centri Granita Xhaku. Arsenal poslal po prestávke do náskoku Bukayo Saka, ktorý upravil parádnou ďalekonosnou strelou k vzdialenejšej žrdi na 2:1.

Po necelej hodine hry po rohovom kope vyrovnal hlavou Lisandro Martinez a zaznamenal svoj premiérový zásah v drese United. Arsenal však v závere vyťažil zo svojej aktivity - Nketiah v 84. minúte ešte svoju veľkú príležitosť nevyužil, no na konci riadneho hracieho času zariadil víťazstvo domácich, keď zblízka usmernil do bránky pokus Martina Ödegaarda.