Slovan sa proti Liptovskému Mikulášu nezmohol ani na gól, Prešov si poradil so Zvolenom

Na snímke uprostred Tomáš Török (Slovan), vpravo Kamil Walega a vľavo Lukáš Handlovský (obaja Mikuláš)Na snímke uprostred Tomáš Török (Slovan), vpravo Kamil Walega a vľavo Lukáš Handlovský (obaja Mikuláš) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľnom domácom zápase 32. kola Tipos extraligy s MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3. Slovan však aj napriek prehre zostal na čele tabuľky so 73 bodmi o skóre pred Zvolenom.

Hostia z Liptova išli do vedenia v 1. tretine zásluhou Mareka Vankúša, v tretej tretine ich prekvapivý triumf poistili Andreas Štrauch a Lukáš Handlovský. Brankár MHk Michal Valent si pripísal 32 úspešných zákrokov. Dosiahol druhé čisté konto po sebe a štvrté v sezóne. Pre zverencov Ernesta Bokroša to bol zároveň štvrtý triumf v sérii.

32. kolo TEL:
HC Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 13. Vankúš (Bokroš, Ventelä), 42. Štrauch (Šmída, Karsums), 49. Handlovský (Kriška, Walega). Rozhodovali: Novák, Rojík – Frimmel, Hajnik, vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 3562 divákov.

Prešov zdolal po predĺžení Zvolen

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili v nedeľňajšom zápase 32. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:4 po predĺžení. V zápase dokázali stiahnuť manko 0:2 aj 1:3 a za stavu 4:3 siahali po troch bodoch. Útočník Zvolena Michael Huntebrinker v 58. minúte vyrovnal, no domáci sa napokon predsa len tešili z víťazstva. V 3. minúte predĺženia o ňom rozhodol Dante Salituro.

Zvolen prehral druhý zápas po sebe a štvrtý z uplynulých piatich. V tabuľke je priebežne na 2. mieste o skóre za Slovanom Bratislava. Prešovčania zvíťazili tretíkrát po sebe, ale naďalej sú na poslednom 12. mieste.

TEL - 32. kolo:
HC MV Transport Prešov - HKM Zvolen 5:4 po predĺžení (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 11. Gerlach (Turan, Girduckis), 19. Salituro (Avcin, Giles), 29. Ščurko (K. Jendroľ, Gerlach), 56. Avcin, 63. Salituro (Chlystov, Avcin) - 6. Zuzin (Messner, Jedlička), 10. Sideroff (Huntebrinker), 14. Kolenič (Huntebrinker, Jakúbek), 58. Huntebrinker (Mudrák). Rozhodovali: M. Korba, Jobbágy - Knižka, Jurčiak, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 687 divákov.

Réwayov prvý gól nemal víťaznú príchuť

Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom zápase na ľade HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2. Od 23. minúty viedli 3:0, no Spišiaci v úvode tretej tretiny zdramatizovali zápas, keď strelil v priebehu 19 sekúnd dva góly.

Na snímke gólová radosť Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/František Iván

Svoj prvý gól v drese Spišiakov dosiahol Martin Réway. Košičania zvíťazili v priamom súboji o priebežnú 3. priečku, na ktorej majú pred svojím súperom 5-bodový náskok. Spišiaci prehrali v treťom zápase po sebe.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC Košice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Góly: 41. Malina (Rapáč), 42. Réway (Vandas) - 6. Southorn (Linet, Lamper), 16. Slovák (Paršin, Southorn), 23. Chovan (Pollock). Rozhodovali: Štefik, Fridrich - M. Orolin, Gegáň, vylúčení: 6:7 na 2 min., navyše Rapáč (Spiš.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2370 divákov.

Banská Bystrica bodovala proti Popradu

Hokejisti HC´05 Banská Bystrica vyhrali nad HK Poprad 4:3 a dostali sa cez svojho súpera v tabuľke na siedmu priečku. Hráči spod Urpína zaknihovali šiestu výhru z uplynulých siedmich stretnutí.

Domáci, netradične v modrých retro dresoch, išli v prvej tretine do vedenia 2:0 po šikovnom bekhende Troocka a pohotovej strele Kontosa. Popradčania potom vyrovnali, ešte do prestávky po prieniku Kundrika a po nej Drgoňom, keď si puk poslal do vlastnej bránky Luža.

Vedenie prinavrátil ´baranom´ Šoltés, ktorý dorazil stojaci puk pred čiarou a na 4:2 zvýšil v tretej tretine po chybe Skokana voľný Jendek. Podtatrancom vykresala nádej schovaná strela Kotvana, ale vyrovnať sa im už nepodarilo ani v hre bez brankára v samom závere.

HC '05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Góly: 11. Troock (Watling, J. Brejčák), 14. Kontos (Troock, Watling), 34. Šoltés (Kojo, Bačík), 52. Jendek – 16. Kundrik (Valigura, Podlipník), 32. Drgoň, 54. Kotvan (Valigura, Kundrik). Rozhodovali: Moller, J. Konc ml. – Bogdaň, Riš, vylúčení na dve min.: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, zmeny: od 35. B. Bystrica bez Ďatelinku, 2011 divákov.

Michalovce zvíťazili hetrikom Osburna

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC MIKRON Nové Zámky 3:0. Všetky tri góly strelil americký obranca Zach Osburn, ktorý svoj hetrik vtesnal medzi 26. a 32. minútu. Zároveň sa stal prvým obrancom, ktorý strelil hetrik v extraligovej sezóne 2022/2023.

Brankár domácich Stanislav Škorvánek si pripísal 22 zákrokov a dosiahol druhé čisté konto v sezóne. Hosťom k lepšiemu výsledku nepomohla ani 107-sekundová presilovka o dvoch hráčov v druhej tretine. Osburn strelil dva zo svojich troch gólov náhradnému brankárovi Jurajovi Ovečkovi, ktorý od 31. do 35. minúty zastúpil Pavla Katora.

Zápas sledovalo 3800 divákov, ktorí mali bezplatný vstup. Išlo o reakciu michalovského klubu na neuspokojivé nedávne výsledky, predovšetkým na domácom ľade. Hráči Nových Zámkov prehrali piaty zápas po sebe, čo sa im stalo prvýkrát od januára 2021. Michalovčania v tabuľke preskočili svojho súpera a dostali sa na 5. miesto.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC MIKRON Nové Zámky 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly: 26. Osburn (Pavlovs, Hammond), 31. Osburn (Galamboš), 32. Osburn (Galamboš, Hammond). Rozhodovali: Krajčík, Snášel - Tvrdoň, Šoltés, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 3800 divákov.

Nitra sa vezie na víťaznej vlne

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HK Dukla Trenčín 6:3. Bolo to pre nich štvrté víťazstvo po sebe, po ktorom naďalej zostali na predposlednom 11. mieste tabuľky, no zvýšili náskok na posledný Prešov na štyri body.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Góly: 5. Hudec, 25. Drábek (Nemčík), 31. Ulrych (Čacho) - 11. Gajdoš (Tvrdoň, Pekarčík), 15. Elmer (Sýkora, Gill), 30. Baláž (Čederle, Stacha), 33. Čederle (Tvrdoň), 52. Baláž (Čederle, Hrnka), 57. Elmer (Baláž, Gill). Rozhodovali: T. Orolin, Baluška - Synek, Vyšný, vylúčení: 7:6 na 2 min., navyše Flick (Trenč.) a Bajtek (Nit.) obaja 10 min. OT za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1038 divákov.

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava MHk 32 Liptovský Mikuláš HC MV Transport Prešov