VIDEO Haraslín v Česku strelil gól aj v netradičných podmienkach: Hral som s dvoma kilami navyše

Lukáš Haraslín (22) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiLukáš Haraslín (22) a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti českej Sparty porazili v generálke na jarnú časť prvej ligy Norimberg 3:1. Pražania strelili aktuálne jedenástemu celku druhej najvyššej nemeckej súťaže všetky góly v úvodnom dejstve.

"Najdôležitejšie dnes bolo vyhrať. Norimberg nám to sťažil pri prechode do útoku. Dali sme dva góly v úvode. Som za to rád. Tlačil som na hráčov, aby vyslali súperom signál, že na Letnej budú musieť predviesť naozaj skvelý výkon, aby si odtiaľ niečo odviezli," povedal dánsky tréner Brian Priske na tlačovej konferencii.

Letenským sa náramne vydaril začiatok zápasu a po siedmich minútach viedli už o dva góly. Skóre otvoril vo štvrtej minúte hlavou na vzdialenejšiu tyč Čvančara po rohovom kope jednej zo zimných posíl Fina Kairinena.

Víťazný gól Haraslína

Za ďalšie štyri minúty pridali domáci druhý zásah. Záložníkovi Flickovi sa nepodaril odkop a nahral do behu Haraslínovi, ktorý prekonal vybehnutého gólmana Jensena a strelil víťazný gól Sparty, ktorý si môžete vďaka bodycam vychutnať z pohľadu prvej osoby.

Pre slovenského reprezentanta, ktorý skóroval aj v siedmom zápase Sparty po sebe, to bol špecifický zápas, hral totiž s kamerou na hrudi. "Snažil som sa ju veľmi nevnímať, ale nešlo to. Je fakt trochu ťažšia, hral som možno s dvoma kilami navyše,“ uviedol Haraslín, ktorý mal zo svojho gólu radosť, ale omnoho viac si cení tímové víťazstvo.

Hostia znížili v 38. minúte, keď sa zblízka presadil Daferner. V závere prvej polovice však vrátil domácim dvojgólový náskok po rýchlom protiútoku Wiesner.

Po zmene strán vyše sedemtisíc divákov ďalší gól nevidelo. Sparta vyhrala druhý z troch januárových prípravných zápasov. Na sústredení v španielskej Marbelle zdolala iný nemecký celok Stuttgart 2:0, Salzburgu potom podľahla 1:2.

Dobrá príprava Sparty

"Celkovo to bola dobrá príprava. Začala sa už v decembri. Kondičný tréner Christian (Clarup) a hráči odviedli skvelú prácu, položili fyzický základ. Vďaka tomu bolo ľahšie hneď od januára hrať štýlom, ktorý sme chceli. Všetci sa posunuli hore. Nové posily priniesli tímu dynamiku. Každý hrá na úrovni, v ktorú som dúfal," uviedol Priske.

Jeho zverenci začnú jarnú časť prvej ligy o týždeň v Olomouci. Po jesenných 16 kolách im patrí tretie miesto so sedembodovou stratou na vedúceho obhajcu titulu Plzeň.

Viac o téme: AC Sparta Praha Norimberg Lukáš Haraslín
  • Zdroj: ČTK, Športky