Vylúčený Škriniar oslabil Inter: Milánsky gigant na domácom San Sire senzačne padol s Empoli

Vylúčený Milan Škriniar v diskusii s rozhodcom po druhej žltej a následnej červenej karteVylúčený Milan Škriniar v diskusii s rozhodcom po druhej žltej a následnej červenej karte Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno prehrali v pondelkovom domácom stretnutí 19. kola talianskej Serie A s Empoli 0:1.

Slovenský obranca v drese domácich Milan Škriniar zápas nedohral, v 40. minúte mu arbiter Antonio Rapuano udelil červenú kartu. Hostia početnú prevahu zužitkovali v 66. minúte, keď sa o jediný gol zápasu postaral Tommaso Baldanzi.

Filippo Bandinelli a Tommaso Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Škriniar dostal prvú žltú kartu v 25. minúte za faul na unikajúceho Ebuehiho. O 15 minút neskôr zasiahol v súboji hosťujúceho Caputa vysokou nohou a po druhom kartovom treste musel ísť predčasne pod sprchy. "Nerazzurri" sú v neúplnej tabuľke na 3. mieste s 38 bodmi, na mestského rivala AC strácajú bod a majú o jeden zápas viac. Na lídra SSC Neapol už strácajú 13 bodov.

Vylúčený Milan Škriniar po Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

V ďalšom zápase remizovali futbalisti Bologne s US Cremonese 1:1. Oba góly padli v 2. polčase. Hostia išli do vedenia v 50. minúte po penalte, ktorú premenil David Okereke, o päť minút neskôr si však dal vlastný gól obranca hostí Vlad Chiriches.