VIDEO Päť gólov za necelých 50 minút: Nezastaviteľný Mbappé opäť prepisoval históriu!

Futbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé reaguje po gólovej šanciFutbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé reaguje po gólovej šanci Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

LENS - Útočník Kylian Mbappé sa vo Francúzskom pohári blysol päťgólovým predstavením a s 29 gólmi sa stal najlepším strelcom v histórii súťaže. Paris Saint-Germain dnes doviedol k výhre 7:0 nad amatérskym tímom US Pays de Cassel zo šiestej ligy a postupu do pohárového osemfinále.

Francúzsky kanonier, ktorý už s PSG pohár v rokoch 2018, 2020 a 2021 trikrát ovládol, má teraz na konte 29 gólov za 25 zápasov a o jeden zásah prekonal Pedra Miguela Pauletu. Portugalský reprezentant nastrieľal vo Francúzskom pohári 28 gólov v 26 zápasoch za Bordeaux a PSG, v rokoch 2004 a 2006 oslavoval trofej.

Mbappé dal päť gólov v jednom zápase prvýkrát v kariére, všetky nastrieľal za necelých 50 minút. O zostávajúce góly PSG sa postarali Neymar a Carlos Soyer.

Viac o téme: Neymar PSG Kylian Mbappé Carlos Soyer US Pays de Cassel