FOTO Stačil nápis na kameru a hneď bol oheň na streche: Ruský tenista pod paľbou kritiky!

Ruský tenista Karen Chačanov sa podpisuje fanúšikom po víťazstve vo štvrťfinále Australian OpenRuský tenista Karen Chačanov sa podpisuje fanúšikom po víťazstve vo štvrťfinále Australian Open Zdroj: SITA/AP/Ng Han Guan

MELBOURNE - Ruský tenista Karen Chačanov nahneval azerbajdžanský tenisový zväz svojimi odkazmi na podporu neuznanej karabašskej republiky Arcach.

Semifinalista Australian Open ich napísal po dvoch zápasoch v Melbourne na kameru a podľa svojho vyjadrenia tým chcel vzdať hold svojim arménskym koreňom. Azerbajdžanský zväz to však vníma ako politickú provokáciu a vyzval Medzinárodnú tenisovú federáciu ITF, aby Chačanova potrestala.

Ozbrojený konflikt o Náhorný Karabach sa tiahne od roku 1988, kedy sa ešte za éry Sovietskeho zväzu región odtrhol s podporou Arménska od Azerbajdžanu. Ten ale stále považuje územie za okupované a pri zatiaľ poslednom vzplanutí bojov v roku 2020 získal po uzavretí prímeria niektoré kraje späť vrátane časti Arcachu, enklávy obývanej etnickými Arménmi.

ITF zatiaľ zvažuje, ako a či na sťažnosť zareaguje. Chačanov doteraz žiadne oficiálne varovanie ohľadom svojich odkazov nedostal.

"Povedal som to už mnohokrát. Mám arménske korene. Z otcovej strany, od starého otca a dokonca čiastočne aj po matke. Som z polovice Arménec," vyhlásil. "Aby som bol úprimný, nechcem do toho zachádzať hlbšie. Len som chcel dodať silu a ukázať podporu svojim ľuďom. To je všetko," dodal.

Viac o téme: Australian Open Azerbajdžan Karen Chačanov
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Ben Rothenberg
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy