Solídny výsledok slovenského biatlonistu: Adamov skončil v šprinte len tesne za top 10

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/SOŠV/Andrej Galica

TRIESTE - Slovenský reprezentant v biatlone Michal Adamov obsadil v utorok na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže v Taliansku trináste miesto.

V šprinte na 7,5 kilometra stratil na víťazného Slovinca Pavela Trojera +1:19,7 minúty.

Adamov bol najlepší zo štvorice Slovákov aj vďaka streľbe, keď urobil len dve chyby. Maxim Mejtský skončil na 24. priečke, Martin Maťko finišoval na 27. a Samuel Svrčina na 43. pozícii.

V akcii bola aj trojica slovenských bežcov na lyžiach. Na mužskej 7,5 km trati voľnou technikou skončil najlepšie Martin Stankoviansky na 39. priečke a zopakoval tak rovnaký výsledok z pondelka. Lucas Melich obsadil 52. a Richard Kostelník 59. priečku.

Slalom chlapcov vyhral francúzsky reprezentant v alpskom lyžovaní Emile Baur časom 1:32,08 min. V súčte časov dvoch kôl za ním Adam Nováček zaostal o 3,62 sekundy a obsadil 17. priečku. Andrej Barnáš bol 38. (+6,69), ďalší dvaja Slováci Martin Ferjanček a Philippe Beck nedokončili preteky.

V šortreku obsadila slovenská miešaná štafeta v zložení Lea Popovičová, Damián Marcin, Michaela Ižarová a Matúš Ďuriška v B-finále 2. miesto a celkovo jej patrila 6. pozícia. V individuálnych pretekoch na 1000 m postúpili do štvrťfinále z rozjázd iba obe dievčatá. "O semifinále tuho bojovali, napokon sa doň nedostali. Ižarová skončila celkovo jedenásta, Popovičová sedemnásta. Marcin s Ďuriškom sa nedostali z rozjázd a skončili v tretej desiatke," informoval portál olympic.sk.

Skialpinistka Andrea Bruncková nepostúpila v šprinte zo štvrťfinále, celkovo jej patrila 21. priečka. Zlato získala Španielka Laia Sellesová-Sanchezová.

Viac o téme: EYOF Michal Adamov