Z MS si odnášame prvú medailu: Vydarený slalom katapultoval Rexovú na stupeň víťazov!

Slovenská zjazdová lyžiarka Alexandra RexováSlovenská zjazdová lyžiarka Alexandra Rexová Zdroj: SITA/SPV/Roman Benický

ESPOT - Slovensko má prvý cenný kov z majstrovstiev sveta v paraalpskom lyžovaní v španielskom Espote. V utorok sa oň postarala medzi zrakovo znevýhodnenými ženami Alexandra Rexová s navádzačkou Evou Trajčíkovou, keď v superkombinácii vybojovala striebornú medailu.

Sedemnásťročná pretekárka figurovala po super-G na štvrtom mieste, ale vydarený slalom ju katapultoval až na medailový stupeň. Predstihla ju iba Talianka Chiara Mazzelová, ktorá si po víťazstve v pondelkovom super-G pripísala už druhé prvenstvo na MS. Bronz získala opäť Eva Nikouová z Grécka.

Medzi telesne znevýhodnenými stojacimi ženami skončila Vanesa Gašková na šiestej priečke. Zlato vybojovala Švédka Ebba Aarsjoeová.

Nevidiaci Marek Kubačka (navádzačka Mária Zaťovičová) tentokrát súťaž nedokončil, v slalome vypadol v druhom kole. Zvíťazil Rakúšan Johannes Aigner.

V stredu čaká pretekárov zjazd, ktorým sa pôvodne mal program šampionátu v sobotu začať. Počasie však bolo proti a organizátori zmenili aj poradie disciplín, uviedol web paralympic.sk.

Viac o téme: Superkombinácia Alexandra Rexová Eva Trajčíková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy