Kristoffersen útočil na rekord, v druhej jazde zlyhal: V Schladmingu triumfoval Noel

Francúzsky lyžiar Clement NoelFrancúzsky lyžiar Clement Noel Zdroj: SITA/AP/Piermarco Tacca

SCHLADMING - Francúzsky lyžiar Clement Noel triumfoval v utorkovom nočnom slalome Svetového pohára. V rakúskom Schladmingu na zjazdovke Planai bol o sedem stotín rýchlejší ako druhý Ramon Zenhäusern zo Švajčiarska, tretí skončil so stratou 38 stotín líder priebežného hodnotenia disciplíny Lucas Braathen z Nórska.

Dvadsaťpäťročný Francúz dosiahol svoj desiaty slalomový triumf v kariére, v tejto sezóne premiérový. Je to pre neho iba druhé pódiové umiestnenie v tomto ročníku, začiatkom januára bol tretí v slalome v Garmisch-Partenkirchene.

"Cítil som sa celkom dobre. Trápi ma však, že nie som rýchly, keď sa tak cítim. Pozriem si video, určite sú veci, ktoré som neurobil dobre a pokúsim sa ich napraviť," uviedol Noel pre agentúru AFP.

Po prvom kole viedol Nór Henrik Kristoffersen, ale v 2. kole po chybách v polovici trate a v spodnej časti obsadil napokon až 11. miesto.

Skvelé preteky zajazdil Nór Alexander Steen Olsen. Na trať vyrazil so štartovým číslom 30, po 1. kole bol devätnásty a po najlepšom čase v druhom kole sa vyšvihol až na konečnú 8. priečku.

Braathen má na čele priebežnej klasifikácie slalomu už 41-bodový náskok pred Kristoffersenom, tretí Švajčiar Daniel Yule stráca 96 bodov. Celkové poradie SP naďalej vedie Švajčiar Marco Odermatt pred Nórom Aleksandrom Aamodtom Kildem, ktorí v utorkovom slalome neštartovali.

výsledky utorkového slalomu SP mužov v Schladmingu:
1. Clement Noel (Fr.) 1:48,97 min., 2. Ramon Zenhäusern (Švaj.) +0,07 s, 3. Lucas Braathen (Nór.) +0,38, 4. Manuel Feller (Rak.) +0,45, 5. Loic Meillard (Švaj.) +0,60, 6. Atle Lie Mcgrath (Nór.) +0,95, 7. Kristoffer Jakobsen (Švéd.) +1,09, 8. Alexander Steen Olsen (Nór.) +1,16, 9. Fabio Gstrein (Rak.) +1,19, 10. Timon Haugan (Nór.) +1,23