Bez práce dlho neostal: Po exslovanistovi Valachovi siahol ďalší tím Tipos extraligy

Vľavo Juraj Valach (Slovan) a vpravo brankár Dominik Riečický (Košice) Vľavo Juraj Valach (Slovan) a vpravo brankár Dominik Riečický (Košice) Zdroj: TASR/Martin Baumann

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Do kádra hokejistov HK GROTTO Spišská Nová Ves pribudol obranca Juraj Valach, ktorý v stredu ukončil pôsobenie v Slovane Bratislava. Klub informoval o novej akvizícii na sociálnych sieťach.

"Som veľmi rád, že Juraj si spomedzi ponúk, ktoré mal, vybral práve našu. To, že k nám prichádza obranca jeho kvalít, je vizitka celej organizácie. Stávame sa adresou, na ktorú hráči chcú chodiť a chcú hrať pred skvelým publikom.

V minulej sezóne patril k najdôležitejším hráčom Slovana, s ktorým získal titul. Je to kvalitný a tvrdý obranca s dobrou strelou a našu obranu posunie. Okrem hokejovej kvality si na ňom veľmi cením charakter a férovosť, ktoré ukázal pri rozhovoroch o kontrakte," povedal manažér klubu Richard Rapáč.

Valach prišiel do Slovana pred sezónou 2020/2021 a zmluvu mal do 30. apríla 2023. V ročníku 2021/2023 s ním získal extraligový titul. V prebiehajúcej sezóne odohral 25 stretnutí, v ktorých si do štatistík pripísal 1 gól, 7 asistencií, 22 trestných minút a 11 plusových bodov.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Juraj Valach Tipos extraliga HK GROTTO Spišská Nová Ves
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HK Spisska Nova Ves
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy