Parádny posun v druhom kole: Rebeka Jančová sa postarala o najlepší výsledok na MS

Slovenská zjazdárka Rebeka JančováSlovenská zjazdárka Rebeka Jančová Zdroj: TASR/SOŠV/Andrej Galica

ST. ANTON - Rebeka Jančová sa postarala o najlepší výsledok sedemčlennej slovenskej výpravy na MS juniorov v alpskom lyžovaní v rakúskom St. Antone. V obrovskom slalome obsadila 11. miesto a v zjazde bola osemnásta.

V kategórii juniorov skončil Teo Žampa v super-G na 21. priečke, obrovský slalom nedokončil.

Devätnásťročná Jančová figurovala po úvodnom kole obrovského slalomu až na 26. mieste, v druhom však dosiahla štvrtý najrýchlejší čas a posunula sa o pätnásť priečok dopredu. V konečnom súčte stratila na víťazku Hannu Elfmanovú Aronssonovú zo Švédska 2,20 sekundy.  

V tímovej súťaži v paralelnom slalome finišovalo slovenské kvarteto Karolína Frackowjaková, Rebeka Jančová, Samuel Vigas a Teo Žampa na 11. pozícii. V obrovskom slalome skončil na 55. mieste Samuel Vigas, Timo Botka obsadil 64. a Daniel Nosek 66. priečku. V slalome žien patrila Karolíne Frackowjakovej 28. pozícia, Ella Hrbáňová preteky nedokončila.

Najúspešnejšou krajinou bolo Švajčiarsko so ziskom ôsmich medailí, z toho tri boli zlaté. Taliansko na druhom mieste nazbieralo sedem cenných kovov a vybojovalo dva tituly. Spomedzi jednotlivcov sa najviac darilo Švajčiarke Stefanii Grobovej, ktorá vyhrala zjazd a pridala k tomu  striebro v super-G i v obrovskom slalome.

Viac o téme: Teo Žampa Rebeka Jančová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy