Alexandra Rexová siahala na medailové priečky: Marek Kubačka preteky nedokončil

Slovenská reprezentantka v lyžovaní Alexandra RexováSlovenská reprezentantka v lyžovaní Alexandra Rexová Zdroj: TASR/AP/Andy Wong

ESPOT - Slovenskí reprezentanti vo štvrtok na MS v paraalpskom lyžovaní v španielskom Espote na medailu v obrovskom slalome nedosiahli.

Najlepšie umiestnenie zaznamenala Alexandra Rexová (navádzačka Eva Trajčíková), ktorá medzi zrakovo znevýhodnenými ženami skončila na 6. mieste so stratou 10,38 s na víťazku Veroniku Aignerovú z Rakúska.

MS pokračujú v sobotu

Medzi zrakovo znevýhodnenými mužmi preteky nedokončil Marek Kubačka (n. Mária Zaťovičová), ktorý vypadol v druhom kole. Zvíťazil Talian Giacomo Bertagnolli. V kategórii telesne znevýhodnených stojacich obsadila Vanesa Gašková 7. miesto (+24,03 s za víťaznou Švédkou Ebbou Aarsjoevou) a Martin France 17. miesto so stratou 9,08 s na zlatého Francúza Arthura Baucheta.

V piatok je na šampionáte voľný deň. V sobotu sa pôjde slalom mužov a v nedeľu slalom žien. Paralelný slalom organizátori zrušili pre časový sklz, ktorý v úvode MS spôsobilo nepriaznivé počasie, pripomenul portál paralympic.sk.

Viac o téme: Marek Kubačka Alexandra Rexová Majstrovstvá sveta v paraalpskom lyžovaní
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy