Obrovská smola Alexandry Filcovej: Od postupu do voľných jázd na ME ju delila iba jedna priečka

Slovenská krasokorčuliarka Alexandra Michaela Filcová vystupuje počas krátkeho programu žien na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní vo fínskom Espoo Slovenská krasokorčuliarka Alexandra Michaela Filcová vystupuje počas krátkeho programu žien na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní vo fínskom Espoo Zdroj: TASR/AP/Antti Hamalainen/Lehtikuva via AP

ESPOO - Slovenská reprezentantka v krasokorčuľovaní Alexandra Michaela Filcová nepostúpila do voľných jázd na ME vo fínskom Espoo.

Vo štvrtkovom krátkom programe skončila na 25. mieste a nedostala sa do postupovej 24-ky. Osemnásťročná pretekárka dostala za svoje vystúpenie 43,94 bodu, za poslednou postupujúcou Češkou Nikolou Rychtaříkovou zaostala o 1,70 bodu.

Gruzínska krasokorčuliarka Anastasija Gubanovová Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Antti Hamalainen/Lehtikuva via AP

Po krátkom programe sa usadila na čele Anastasija Gubanovová z Gruzínska so známkou 69,81 b., druhá je priebežne Belgičanka Loena Hendrickxová (67,85 b) a tretia Švajčiarka Kimmy Repondová (63,83 b).

 "Som sklamaná. Urobila sa chyby. Na konci mi trochu ušla kľučka, neviem či to bola strata koncentrácie, ťažko povedať, mrzí ma to," uviedla pre RTVS.

Filcová absolvovala premiéru na vlaňajšom šampionáte v estónskom Tallinne. Vtedy dostala za svoje vystúpenie 43,56 b. a v 36-štartovom poli obsadila konečnú 33. pozíciu.

ženy - krátky program:
1. Anastasija Gubanovová (Gruz.) 69,81 b
2. Loena Hendrickxová (Belg.) 67,85
3. Kimmy Repondová (Švaj.) 63,83
25. Alexandra Michaela FILCOVÁ (SR) 43,94 - nepostúpila do voľných jázd

Viac o téme: ME v krasokorčuľovaní Alexandra Michaela Filcová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy