Súťaž športových dvojíc na ME ovládli talianske páry: Bronzové medaily poputujú do Nemecka

Taliansky pár Sara Contiová a Niccolo Macii sa teší zo zisku zlatej medaily v súťaži športových dvojíc na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní vo fínskom EspooTaliansky pár Sara Contiová a Niccolo Macii sa teší zo zisku zlatej medaily v súťaži športových dvojíc na majstrovstvách Európy v krasokorčuľovaní vo fínskom Espoo Zdroj: TASR/AP/Antti Hamalainen/Lehtikuva via AP

ESPOO - Triumfom talianskych reprezentantov sa skončila súťaž športových dvojíc na ME vo fínskom Espoo.

Po štvrtkovom voľnom programe získali zlato Sara Contiová s Niccolom Maciim so ziskom 195,13 bodov. Ich krajania Rebecca Ghilardiová s Filippom Ambrosinim za nimi zaostali o 8,17 bodu.

Bronzové medaily si odniesli nemeckí reprezentanti Annika Hockeová s Robertom Kunkelom so známkou 184,26 b pred krajanmi Alisou Jefimovovou a Rubenom Blommaertom, ktorí dostali za svoje vystúpenie 173,66 b.

"Znamená to pre nás veľmi veľa, keďže milujeme reprezentovať Taliansko. Druhýkrát píšeme históriu pre našu krajinu," povedal po triumfe Macii a pripomenul tak bronz dvojice na Grand Prix Final vlani v decembri v Turíne.

Taliansky pár Sara Contiová Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Antti Hamalainen/Lehtikuva via AP

"Chceli sme tu získať akúkoľvek medailu a teraz sme si splnili sen. Spravili sme pár viditeľných chýb, ale publikum stálo po našom boku a pomáhalo nám, aby sme pokračovali v jazde. Zaslúžime si oslavy," dodal.

Tlak bol naozaj veľký

Taliansky pár viedol už po krátkom programe, za ktorý získal od rozhodcov známku 70,45 bodu. Do voľných jázd išiel s náskokom 3,37 bodu pred Hockeovou s Kunkelom.

Nemecký pár Annika Hockeová Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Antti H'm'l'inen/Lehtikuva via AP

"Po krátkom programe bol tlak naozaj veľký, ale mali sme veľkú podporu tohto skvelého publika," uviedla Contiová. Ghilardiovej a Ambrosinimu krátky program nevyšiel a s 59,48 b skončili až na piatej pozícii, no po najlepšom výkone vo voľnom programe (127,48 b) sa posunuli až na striebornú pozíciu.

Na vlaňajších ME v estónskom Tallinne obsadili medailové stupne ruskí krasokorčuliari, ktorí v Espoo nemôžu súťažiť pre inváziu na Ukrajinu. Slovensko nemalo zastúpenie v súťaži, v ktorej sa predstavilo dokopy trinásť párov.

športové dvojice - voľný program:
1. Sara Contiová, Niccolo Macii 195,13 b
2. Rebecca Ghilardiová, Filippo Ambrosini (obaja Tal.) 186,96
3. Annika Hockeová, Roberto Kunkel 184,26
4. Alisa Jefimovová, Ruben Blommaert (obaja Nem.) 173,66
5. Maria Pavlovová, Alexej Sviatčenko (Maď.) 172,98
6. Camille Kovalevová, Pavel Kovalev (Fr.) 169,94
7. Lucrezia Beccariová, Matteo Guarise (Tal.) 152,54
8. Nika Osipovová, Dmitrij Epstein (Hol.) 148,94

Viac o téme: Nemecko Taliansko Krasokorčuľovanie ME v krasokorčuľovaní
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy