VIDEO Tréner Ramsay je späť na Slovensku: Krásne slová na adresu našej dvadsiatky

Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay Na snímke tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Tréner hokejového národného tímu Craig Ramsay sa vo štvrtok vrátil na Slovensko, kde ho vo februári čaká prvá reprezentačná akcia v tomto kalendárnom roku.

Na prípravný dvojzápas proti Nemecku v Michalovciach a Košiciach sa teší a ako sám tvrdí, je naň stopercentne pripravený.

Čoskoro 72-ročný kouč pricestoval na Slovensko po náročnej kombinácii letov z Tampy do Washingtonu a odtiaľ do Viedne. Doma na Floride strávil vyše mesiac, do USA odletel 21. decembra po Vianočnom Kaufland Cupe.

"Strávil som doma zopár pekných chvíľ. Prekvapujúco, v Tampe bolo na Vianoce chladnejšie než v Bratislave," povedal Ramsay v rozhovore pre hockeyslovakia.sk.

Okrem oddychu si počas mesačného pobytu doma vybavil aj ďalšie povinnosti: "Mohol som si zahrať golf, no musel som absolvovať zopár návštev u lekára, aby som si dal skontrolovať nejaké veci, ktoré sme predtým museli zreparovať. Po náročnej kombinácii letov som ešte trošku unavený, ale rozhodne som pripravený vrátiť sa do práce."

Jeho prácu je vidieť aj pri mladíkoch

Počas vianočných sviatkov Ramsay pozorne sledoval účinkovanie slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov na MS tejto vekovej kategórie v Kanade. Nenechal si ujsť ani jeden z piatich duelov.

Realizačnému tímu a hráčom zagratuloval už po cennom skupinovom víťazstve 6:3 nad USA, ešte viac ho však dostal slovenský výkon vo štvrťfinále proti Kanade, ktorá napokon postúpila ďalej po dramatickom triumfe 4:3 po predĺžení.

Libor Nemec sa raduje Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Darren Calabrese/The Canadian Press

Konečne videl hrať slovenských juniorov na svetovom šampionáte štýlom, ktorý od prvého príchodu v lete roku 2017 forsíruje v mužskej reprezentácii:

"Mal som možnosť sledovať výkony našich chlapcov na juniorskom šampionáte. Videl som, ako skvele sa prezentovali. Ich výkony ma uistili, že sme za posledných pár rokov priniesli do slovenského hokeja mnoho kvalitných prvkov. Zároveň ma nadchli a naštartovali.

Chcem pokračovať v rozvoji, chcem si byť istý, že neustúpime z vydobytých pozícií. Verím, že opäť nájdeme mladých hráčov počas najbližších prípravných zápasov. Potrebujeme ich priniesť do tímu."

Na nováčikov v tíme sa teší

Počas februárovej reprezentačnej akcie, ktorú vyplní prípravný dvojzápas proti Nemecku v Michalovciach a Košiciach, bude mať k dispozícii až päť nových tvárí. Extraligové kvarteto nováčikov Eugen Rabčan, Branislav Ligas, Dávid Romaňák, Adam Lukošík doplní 19-ročný obranca Pavol Funtek, ktorý zaujal na nedávnom juniorskom šampionáte.

Na snímke tréner Slovenska Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

"Od debutantov budem vyžadovať presne to isté, ako od každého iného. Musia hrať rýchlo. Musia správne využívať svoje hokejky a všetci sa musia snažiť streliť gól. A ešte si musia dať pozor na jednu vec, ktorú sa snažíme zastaviť.

Ide o cúvanie pred súperom v strednom pásme. To je neprípustné. Musíme sa snažiť získať puk napádaním, vysokým forčekingom, naháňaním súpera, vytváraním tlaku odzadu. Ak hráčov presvedčíme, že je správne robiť tieto veci, som si istý, že si ich osvoja a naplno predvedú svoje hokejové zručnosti," dodal Ramsay.

Zraz reprezentácie pred februárovým podujatím na východe Slovenska sa uskutoční v pondelok 6. februára popoludní v Košiciach. V stredu 8. februára sa tím presunie do Michaloviec, kde od 18.00 odohrá prvý duel proti Nemcom. O deň neskôr nastúpi na druhý v košickej Steel aréne od 17.30 h.

Viac o téme: Slovensko Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Hockey Slovakia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy