Prelomil mlčanie: Novak Djokovič reaguje na incident jeho otca s ruskými fanúšikmi

Novak Djokovič po vyhratom semifinále na Australian OpenNovak Djokovič po vyhratom semifinále na Australian Open Zdroj: SITA/AP/Aaron Favila

MELBOURNE - Srbský tenista Novak Djokovič označil zábery, na ktorých figuruje jeho otec Srdjan s proruskými fanúšikmi, za nedorozumenie.

"Nole" verí, že jeho otec ho bude môcť prísť v nedeľu podporiť na finálový duel dvojhry na Australian Open proti Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovi.

Na internete sa objavili zábery, kde Srdjan Djokovič pózuje s proruskými fanúšikmi pri ruskej vlajke, ktorej používanie je v súvislosti s konfliktom na Ukrajine v Melbourne Parku zakázané.

Tenistov otec tak pre veľký rozruch, ktorý situácia vyvolala medzi verejnosťou, účastníkmi podujatia i ukrajinskou vládou, neprišiel podporiť svojho syna vo víťaznom semifinálovom zápase s Američanom Tommym Paulom.

"Videl som to čo všetci ostatní. Médiá to nešťastne interpretovali a vzniklo z toho veľké nedorozumenie. Samozrejme, je to pre mňa a moju rodinu veľmi nepekné, pretože môj otec zažil viacero vojnových konfliktov a verte mi, že je zásadne proti nim," reagoval srbský tenista.

Ďalej povedal, že jeho otec sa po každom odohranom zápase zdravil s fanúšikmi pred arénou Roda Lavera, aby im poďakoval za podporu. "Žiaľ, niektoré médiá si to vyložili naozaj nesprávne. Je mi ľúto, že to tak eskalovalo. Dúfam, že ľudia pochopia, že nemal žiadny zámer nijakým spôsobom propagovať vojnu," citovala nasadenú štvorku turnaja agentúra AFP.

Viac o téme: Novak Djokovič Australian Open
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy