VIDEO Šláger Slovana s Novými Zámkami rozhodli až nájazdy, drámy aj v Košiciach a Poprade

Uprostred Patrik Rogoň (Košice), vľavo brankár Filip Belányi, vpravo jeho spoluhráč Matúš Holenda (obaja HC‘05 Banská Bystrica)Uprostred Patrik Rogoň (Košice), vľavo brankár Filip Belányi, vpravo jeho spoluhráč Matúš Holenda (obaja HC‘05 Banská Bystrica) Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase 33. kola Tipos Extraligy na ľade Nových Zámkov 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Na čele tabuľky má úradujúci majster napriek prehre náskok jedného bodu, keďže druhý Zvolen podľahol doma Spišskej Novej Vsi 0:2. "Belasí" navyše odohrali o zápas menej ako Zvolen.

Slovan v zápase dvakrát viedol, ale domáci dokázali vždy nájsť odpoveď a vyrovnať. V nájazdoch rozhodol o pretrhnutí série piatich prehier Zámčanov Tomáš Mikúš.

HC MIKRON Nové Zámky - HC Slovan Bratislava 3:2 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 10. Ondrušek (Faith, Chovan), 33. Loggins (T. Mikúš, Bezúch), rozh. nájazd T. Mikúš – 2. Török (Sersen, Haščák), 18. MacKenzie (Preisinger, Golian). Rozhodovali: J. Konc ml., Krajčík – Tvrdoň, Hercog, vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2732 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ružek, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, T. Mikúš, Loggins – Faith, Ondrušek, Klempa – Múčka, J. Mikúš, Hajnik

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Fereta, Ackered, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Zigo – Fominych, Duke, Takáč – Török, Preisinger, Haščák – Lukošík, Kytnár, Petriska

Barani v Košiciach natiahli víťaznú šnúru

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľad HC Košice 2:1 po predĺžení. O ich víťazstve rozhodol Alex Tamáši. Pre "baranov" to bolo tretie víťazstvo za sebou.

Gólová radosť hráčov Banskej Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/František Iván

V zostave Banskej Bystrice chýbal produktívny útočník Branden Troock, ktorý dostal od disciplinárky trest na jeden zápas za zákrok na Lukáša Kozáka v dueli s Novými Zámkami.

HC Košice - HC ´05 Banská Bystrica 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 30. Pollock (Jääskeläinen, Chovan) - 27. Bačik (Gašpar, Bíreš), 62. Tamáši (Bačik, Šoltés). Rozhodovali: Moller, Smrek - Drblík, Durmis,  vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1958 divákov.

Košice: Janus - Romančík, Southorn, Novota, Olsson, Ferenc, Šedivý - Bartánus, Slovák, Pollock - Lamper, Linet, Leskinen - Rogoň, Havrila, Tybor

Banská Bystrica:  Belányi - Luža, Bačik, Kojo, Brejčák, Holenda, Bača , Frídel - Watling, Kontos, Urbánek - Gašpar, Bíreš, Sukeľ - Šoltés, Tamáši, Jendek - Výhonský, Gabor, Kabáč

Dráma aj pod Tatrami

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 33. kole Tipos Extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení. O triumfe domácich rozhodol v 64. minúte obranca Oldrich Kotvan.

"Kamzíci" zdolali Michalovce aj v druhom domácom zápase v tejto sezóne po predĺžení a udržali sa na 8. mieste. Hostia napriek prehre zostali na piatej priečke.

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 26. Kolouch (Razgals), 28. Mlynarovič (Skokan, Svitana), 47. Brincko, 64. Kotvan (Záborský) – 20. Buc, 26. Zabusovs (Bjalončík, Osburn), 54. Pereskokov (Garreffa, Mihalik). Rozhodovali: Rojík, Výleta – Gegáň, Hajnik, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1468 divákov.

Poprad: Peters – Betker, Podlipnik, Kotvan, Vainio, Meliško, Brincko, Jasečko – Bubela, Skokan, Svitana – Záborský, Kolouch, Razgals – Jermain, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, Petráš, Kundrik

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik – Vašaš, Buc, Suja – Pereskokov, Pavlovs, Garreffa – Žitný, Bjalončík, Paločko – Zabusovs, Puliš, Galamboš

Trápiaci sa Zvolen padol aj so Spišiakmi

Hokejisti Zvolena podľahli v 33. kole Tipos extraligy  na svojom ľade Spišskej Novej Vsi 0:2 a zaknihovali tak tretiu prehru v rade. Súper zo Spiša pretrhol trojzápasovú šnúru prehier a brankár Melicherčík zaznamenal druhé čisté konto v sezóne, obe proti Zvolenu.

Korčuliarsky lepší a aktívnejší hostia išli do vedenia v 33. minúte Giľákom po presnej koncovke bez prípravy z kruhu. Na začiatku tretej tretiny mieril Verbeek pred odkrytou bránkou do žŕdky, no presnejší bol opäť jeho spoluhráč Giľák, keď premenil únik a zvýšil na 0:2. Domáci sa už na odpoveď nezmohli.

HKM Zvolen – HK Grotto Spišská Nová Ves 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 33. Giľák (Beaudry, Myklucha), 49. Giľák (Miklucha, Verbeek) Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy – Knižka, Vyšný, vylúčení na 2 min: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2078 divákov

Zvolen: Trenčan – Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, S. Barcík - Jedlička, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, M. Hecl – Stupka, Šiška, Zuzin - Kolenič, Marcinek, Csányi

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander – Kerbashian, Nellis, Vandas – Majdan, Réway, Rapáč – Verbeek, Myklucha, Giľák – Džugan, Bortňák, Belluš

Liptáci pod Zoborom neuspeli

Hokejisti Nitry zvíťazili v 33. kole Tipos extraligy na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom 4:3. Predposledná Nitra sa ziskom troch bodov dotiahla na desiatych Liptákov na rozdiel piatich bodov.

"Corgoni" odskočili v prvej desaťminútovke svojmu súperovi o dva góly. Hostia trikrát v stretnutí znížili na rozdiel gólu, napokon však pod Zoborom nezískali ani bod. Autorom víťazného gólu bol v 52. minúte Filip Krivošík.

HK Nitra – MHk 32 L. Mikuláš 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Góly: 7. Green (Mezei, Gill), 9. Sýkora (Elmer, Green), 35. Lacka (Solenský, Knies), 52. Krivošík (Green, Baláž) - 12. Saari (Štrauch), 45. Vähätalo (Walega), 55. Mezovský (Ventelä, Vähätalo). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Kacej, Synek, vylúčení: 6:6, navyše: Bajtek (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2603 divákov

Nitra: Kašík – Mezei, Green, Gajdoš, Bodák, Stacha, Vitaloš,  Pánik – Baláž, Buncis, Krivošík – A. Sýkora, Gill, Lacka – Bajtek, Hrnka, Elmer – Knies, Čederle, Solenský - Pekarčík

L. Mikuláš: Valent – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Pavúk, Kapičák – Handlovský, Walega, Kriška – Štrauch, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Vankúš, Šmída, Braun

Dukla sa dočkala triumfu

Hokejisti Trenčína zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos Extraligy nad Prešovom 3:2. Rozdielový gól strelil v 34. minúte lotyšský obranca Patriks Ozols.

Dukla ukončila minisériu troch prehier, Prešov našiel premožiteľa po štyroch víťazných dueloch a zostal na dne tabuľky. Jeho manko na predposlednú Nitru narástlo na štyri body, odohral však o zápas menej ako "corgoni".

HK Dukla Trenčín - HC MV TRANSPORT Prešov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Góly: 32. Petráš (Sloboda), 32. Thelin, 34. Ozols (Ulrych, Flick) – 26. Nauš (Girduckis, Gerlach), 36. Girduckis (Nauš, Gerlach). Rozhodovali: Snášel, Novák - Stanzel, Orolin, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 696 divákov.

Trenčín: Durný – Petrovický, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Hlaváč – Valach, Čacho, Petráš – Drábek, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Stašiniak, Jurík, Sloboda

Prešov: Rabčan – Rajnoha, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík – Gerlach, Girduckis, Nauš – Campagna, Salituro, Avcin – Ščurko, Klíma, Tkáč – Žilka, Šimun, K. Jendroľ

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HC Slovan Bratislava