VIDEO Pódium jej prekĺzlo cez prsty: Vlhovej jazda nevyšla, Shiffrinová nenašla konkurenciu

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli 2. kola slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v českom Špindlerovom MlyneNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli 2. kola slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v českom Špindlerovom Mlyne Zdroj: TASR/Martin Baumann

ŠPINDLEROV MLYN - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára v Špindlerovom Mlyne štvrté miesto. V českom stredisku zaostala za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou o 1,56 sekundy.

Američanka slávila 85. triumf v prestížnom seriáli a už iba jeden jej chýba k vyrovnaniu absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka (86). Druhá skončila Nemka Lena Dürrová (+0,60), tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,31).

Na snímke uprostred víťazná Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Shiffrinová dosiahla po dvoch triumfoch v obrovskom slalome v Kronplatzi tretie víťazstvo za sebou. Celkovo to bolo jej 11. prvenstvo v sezóne, piate v slalome a upevnila si vedúce postavenie v celkovom poradí SP. Pred druhou Vlhovou má momentálne náskok 671 bodov.

Vedie aj priebežnú klasifikáciu disciplíny o 175 bodov pred Holdenerovou a 195 pred treťou Vlhovou. "Som skutočne šťastná. Vedela som, že budem musieť v 2. kole trochu riskovať, ak chcem zvíťaziť," uviedla pre AP Shiffrinová, ktorá práve v Špindlerovom Mlyne debutovala pred 12 rokmi vo SP vo veku 15 rokov.

"Jazdilo sa mi celkom dobre. Atmosféra bola veľkolepá, samozrejme, diváci podporovali najmä Petru. Trochu mi to pripomínalo Killington, kde mám podobnú podporu ja. Pred 2. kolom som si verila a vyšlo mi to. Je to neuveriteľné," povedala po svojom rekordnom 52. víťazstve v slalome.

Po prvom kole strácala necelú polsekundu

Po 1. kole patrilo Vlhovej tretie miesto. So štartovým číslom 3 nemala v úvode svojej jazdy optimálny rytmus, našla ho až po prvom medzičase. V druhom sektore zajazdila najrýchlejší čas zo všetkých pretekárok a v cieli mala napokon manko 46 stotín na Shiffrinovú.

Američanka predviedla v prvom kole najlepšiu jazdu, líderka celkového poradia SP i disciplíny išla čisto a dokázala v správnych chvíľach pustiť lyže. Medzi Vlhovú a Shiffrinovú sa vkliesnila ešte Nemka Lena Dürrová, ktorá strácala na vedúcu ženu 29 stotín.

Na snímke víťazná Američanka Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Martin Baumann

V 2. kole zaútočila zo štvrtej pozície Holdenerová, ktorá sa dokázala posunúť na pódium. Vlhová sa opäť rozbiehala pomalšie, hore mala problémy a počas jazdy sa kontinuálne znižoval jej náskok na vedúcu Švajčiarku.

Olympijská šampiónka z Pekingu a víťazka predchádzajúceho slalomu vo Flachau postupne zrýchlila hnaná početnými slovenskými fanúšikmi, no zaváhala pri prejazde do roviny a v cieli sa napokon zaradila o 25 stotín za Holdenerovú. Dürrová vydarenou jazdou hodila rukavicu Shiffrinovej, suverénka sezóny si však udržala nervy a zvíťazila, napriek miernej chybe v hornej časti.

Súťaž bola náhradou za neuskutočnené druhé preteky v chorvátskom Záhrebe. V nedeľu sa pôjde v Krkonošiach druhý slalom (9.15/12.15).

výsledky sobotného slalomu SP žien v Špindlerovom Mlyne:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:33,85 min., 2. Lena Dürrová (Nem.) +0,60 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +1,31, 4. Petra VLHOVÁ (SR) +1,56, 5. Paula Moltzanová (USA) +1,89, 6. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,94, 7. Leona Popovičová (Chor.) +2,23, 8. Hanna Aronssonová Elfmanová (Švéd.) +2,26, 9. Franziska Gritschová (Rak.) +2,73, 10. Ana Buciková (Slovin.) +2,74

celkové poradie SP (po 27 z 39 súťaží): 1. Shiffrinová 1617 b., 2. VLHOVÁ 946, 3. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 906, 4. Federica Brignoneová (Tal.) 688, 5. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 675, 6. Holdenerová 647

poradie v slalome (po 8 z 11): 1. Shiffrinová 705, 2. Holdenerová 530, 3. VLHOVÁ 510, 4. Swennová-Larssonová 360, 5. Dürrová 335, 6. Aronssonová Elfmanová 224

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Mikaela Shiffrinová Špindlerov Mlyn Lena Dürrová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/JOJ Šport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy