Miešaná štafeta na EYOF nesklamala: Dobrý beh slovenských biatlonistov vybojoval 8. miesto

Slovenský biatlonista Michal AdamovSlovenský biatlonista Michal Adamov Zdroj: Facebook/Slovenský olympijský tím

FORNI AVOLTRI - Slovenská miešaná štafeta biatlonistov na 4x6 km obsadila na Európskom olympijskom festivale mládeže v talianskom regióne Friuli Venezia Giulia 8. miesto. V záverečný deň podujatia sa konali aj podujatia na zjazdovke v Tarvisiu.

V stredisku Forni Avoltri sa na trať biatonových štafiet postavilo kvarteto Alžbeta Garguláková, Tamara Molentová, Martin Maťko a Michal Adamov. Garguláková po troch dobíjaniach odovzdávala Molentovej štafetu na 11. pozícii, po druhom úseku bolo Slovensko s ďalšími tromi dobíjaniami deviate.

Martin Maťko musel v ležke i stojke po trikrát dobíjať, vďaka kvalitnému behu vytiahol štafetu na 8. pozíciu. Strieborný z vytrvalostných pretekov Michal Adamov bežal kvalitne, na strelnici musel štyrikrát dobíjať a osamotený dobehol do cieľa na 8. pozícii.

V dievčenskom super-G bola zo Sloveniek najlepšia v konkurencii 62 dievčat z 23 krajín na trati s prevýšením 500 metrov a s dĺžkou 1781 metrov Katarína Šrobová. S vyše 3-sekundovým odstupom obsadila 26. pozíciu. Do najlepšej tridsiatky sa dostala aj Sophia Polaková, ktorej patrilo 29. miesto. Informoval portál olympic.sk.

Viac o téme: Slovensko EYOF Michal Adamov Alžbeta Garguláková Tamara Molentová Martin Maťko