Petra Vlhová v Česku so šancou na reparát: Slovenská hviezda s lepšou pozíciou ako Shiffrinová

Petra Vlhová Petra Vlhová Zdroj: TASR/Martin Baumann

ŠPINDLEROV MLYN - Sezóna Svetového pohára v alpskom lyžovaní pokračuje už zajtra u našich susedov v českom Špindlerovom Mlyne, kde je na programe ďalší slalom a chýbať na štarte pochopiteľne nebude ani naša hviezda Petra Vlhová, ktorá by po sobotňajšom štvrtom mieste rada dosiahla na pódium, ktoré jej v sobotu tesne uniklo.

Ako prvá sa na štart slalomu postaví slovinská pretekárka Ana Buciková a hneď po nej sa slovenskí fanúšikovia dočkajú na trati Petry Vlhovej, s trojkou na hrudi bude štartovať švédska víťazka slalomu z amerického Killingtonu Anna Swennová-Larssonová. 

Štvorku večerný žreb prisúdil striebornej slalomárke z minuloročnej olympiády Rakúšanke Katharine Liensbergerovej a s päťkou sa na štart postaví Nemka Lena Dürrová. Až ako šiesta v poradí sa na trať dostane americká rekordérka a suverénna líderka celkového poradia aj slalomu Mikaela Shiffrinová.

Elitnú sedmičku uzatvára švajčiarska víťazka dvoch tohtosezónnych slalomov v americkom Killingtone a talianskom Sestriere Wendy Holdenerová, Češka so slovenskými koreňmi Martina Dubovská odštartuje ako šestnásta. 

Prvé kolo nedeľňajšieho slalomu odštartuje u našich susedov od 9:15, druhé je na programe od 12:15.

Štartové čísla v 1. kole slalomu v Špindlerovom Mlyne:

Poradie Meno
1. Ana Buciková (Slovinsko)
2. Petra Vlhová (Slovensko)
3. Anna Swennová-Larssonová (Švédsko)
4. Katharina Liensbergerová (Rakúsko)
5. Lena Dürrová (Nemecko)
6. Mikaela Shiffrinová (USA)
7. Wendy Holdenerová (Švajčiarsko)
Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Špindlerov Mlyn
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy