Nezastaviteľné české duo to opäť dokázalo: Krejčíková a Siniaková získali už siedmy grandslam

Barbora Krejčíková a Katarína Siniaková triumfovali vo štvorhre na Australian Open 2023Barbora Krejčíková a Katarína Siniaková triumfovali vo štvorhre na Australian Open 2023 Zdroj: SITA/AP/Aaron Favila

MELBOURNE - Tenistky Barbora Krejčíková a Katarína Siniaková obhájili titul vo štvorhre na Australian Open.

Nasadené jednotky porazili vo finále japonský pár Šúko Aojamaová, Ena Šibaharová 6:4, 6:3. Spoločne dosiahli na siedmy grandslamový triumf a neprehrali na "turnajoch veľkej štvorky" už 24 zápasov v rade.

Krejčíková sa Siniakovou sa do finále v Melbourne dostali tretíkrát za sebou, grandslamový titul ale obhájili vôbec prvýkrát. Duel proti turnajovým desiatkam ovládli za hodinu a pol. Popri víťazstve získali šek na 695-tisíc austrálskych dolárov (asi 10,8 milióna korún). Najlepší deblový pár minulého roka bude tento rok obhajovať víťazstvo tiež vo Wimbledone a na US Open.

Barbora Krejčíková a Katarína Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Aaron Favila

Ziskom siedmeho grandslamového titulu sa Krejčíková so Siniakovou priblížili v historickom rebríčku k Helene Sukovej, ktorá má o dva triumfy viac. Na čele je s 12 víťazstvami Jana Novotná.

"Som rada, že s Katkou stále hráme, a veľmi jej za všetko ďakujem. Máme za sebou dlhú cestu a stále sa snažíme zlepšovať a posúvať. Teším sa na ďalšie spoločné zážitky," povedala na kurte Krejčíková. "Gratulujem tiež súperkám. Hrali naozaj dobre a viem, že nás chceli poraziť. Cítim z nich skvelú energiu a páči sa mi, ako sa prezentujú," doplnila.

Barbora Krejčíková a Katarína Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Aaron Favila

Ziskom siedmeho grandslamového titulu sa Krejčíková so Siniakovou priblížili v historickom rebríčku k Helene Sukovej, ktorá má o dva triumfy viac. Na čele štatistiky je s 12 víťazstvami Jana Novotná.

"Sme radi, že sme tu mohli byť a hrať v takto skvelej atmosfére. Aj ja Báře ďakujem. Bola to úžasná cesta a teším sa na ďalšie turnaje. Je skvelé, že stále držíme spolu," uviedla Siniaková, ktorá tiež na diaľku zaželala mamičke k narodeninám. "Toto pre ňu je veľký darček," podotkla s úsmevom rodáčka z Hradca Králové.

České favoritky stratili na turnaji set iba v úvodnom kole proti nórsko-americkému páru Ulrikke Eikeriová, Catherine Harrisonová. Spoločne vyhrali štvrtý grandslamový titul za sebou. Vlani neuspeli len na Roland Garros, odkiaľ sa museli kvôli pozitívnemu testu Krejčíkovej na koronavírus ešte pred štartom odhlásiť.

Duel dotiahli k víťazstvu

Obhajkyne vlaňajšieho víťazstva začali finále proti Aojamaovej so Šibaharovou výborne a hneď v úvodnej hre získali brejk. Vďaka stopercentnému servisu sa potom ujali po 47 minútach hry vedenia.

Taktiež do druhej sady vstúpili Krejčíková so Siniakovou úspešným brejkom. Vo štvrtej hre síce Češky podanie neudržali, od stavu 3:3 ale ovládli zvyšné tri hry a vďaka ďalším dvom prelomeným servisom dotiahli duel k víťazstvu.

Barbora Krejčíková a Katarína Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Aaron Favila

Viac o téme: Barbora Krejčíková Katarína Siniaková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/#AusOpen
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy