Po Ring Tour Kovács a Marhanský o novom projekte! Témou aj návrat Wittnera či očakávaná odveta

tlačovka RFAtlačovka RFA Zdroj: Youtube/RFA

BRATISLAVA - Spolupráca RFA s významnou osobnosťou boxu a prezidentom Slovenskej boxerskej federácie Tomim "Kidom" Kovácsom v zmysle úvodného galavečera RFA Ring Tour dopadla úspešne. Na turnaji v Trnave sa predstavili traja kubánski boxeri, v ringu bojovali v Real Fightoch s malými rukavicami aj Sebastián Fapšo, Jakuf Krofta či Erik Tóth.

Fapšo v hlavnom súboji dokázal poraziť Gréka Merebashviliho na body, po zápase bola na tlačovej konferencii debata aj o možnej odvete slovenského "Tank-a" s Joiltonom Lutterbachom, s ktorým prehral na body na RFA 4 v októbri.

"Sebastián potrebuje vyhrať ďalšie zápasy, tá možnosť odvety tu ale určite je. S Lutterbachom nechce nikto ísť a Sebastián s ním chcel vždy zápasiť. Nechá v klietke a v ringu všetko, ak to bude takto pokračovať, tak k tomu rematchu sa dostaneme," konštatoval promotér organizácie Boris Marhanský. 

Tomi "Kid" Kovács sa vyjadril smerom k turnaju a ďalším spoločným plánom s RFA a Kubou. "Pre mňa prakticky galavečer začal pred týždňom, keď k nám dorazili chlapci z Kuby. Som rád, že sme spravili prvú akciu Ring Tour, som štastný z toho, že box dostal takýto priestor a rozhodne v tom aj s Borisom chceme pokračovať."

"S Kubou máme ako federácia spoluprácu, radi by sme v nej pokračovali ďalej. Rozhodne nás čaká ďalší kemp na Kube a pokúsime sa k nám priviesť časom celú reprezentáciu tejto krajiny."

Známy slovenský boxer dokonca načrtol projekt, ktorý s organizáciou RFA chystá. "Vyboxuj si svoj sen, je projekt, ktorý nebude jednorázový, bude trvať viac mesiacov. Mal som ho v hlave dlhšie, potreboval som ale nájsť človeka, ktorý bude so mnou túto myšlienku zdieľať a v Borisovi som ho našiel," pokračoval Kovács.

Boris Marhanský sa na konci tlačovky vyjadril aj k možnému návratu Jozefa Wittnera do organizácie, ktorý pred pár dňami absolvoval neúspešnú premiéru v organizácii PFL. V svetovo uznávanej MMA lige prehral na body so Zachom Juusolom, takže do boja o milión eur napokon nezasiahne.

"Jožko má u nás platnú zmluvu, takže ponuku na zápas od nás určite dostane. Je nám ľúto, že mu to nevyšlo. Verím tomu, že tento rok sa u nás ešte ukáže," konštatoval Marhanský. 

 

Viac o téme: Tomi Kid Kovács RFA Boris Marhanský
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy