Boris Vlha prezradil nadchádzajúce plány tímu: V akých disciplínach bude Petra štartovať na MS?

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje s bratom Borisom víťazstvo v slalome v LienziSlovenská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje s bratom Borisom víťazstvo v slalome v Lienzi Zdroj: TASR/Martin Baumann

ŠPINDLEROV MLYN - Petra Vlhová sa po víkendových pretekoch v Špindlerovom Mlyne tešila najviac na oddych, ktorý si dopraje doma v Liptovskom Mikuláši.

Slovenská lyžiarka obsadila v českom stredisku v sobotnom slalome 4. miesto, o deň neskôr sa po viacerých chybách v 2. kole musela uspokojiť s trinástym miestom. Horšie umiestnenie v slalome naposledy zaknihovala v marci 2016, keď v St. Moritzi skončila na 18. mieste.

Musíme to zanalyzovať

Nedeľňajšie preteky jej vôbec nevyšli, jej brat Boris Vlha ich ťažko hodnotil: "Nemáte ľahšiu otázku? Ale obe kolá boli s veľkými chybami. Musíme zahodiť oba dni za hlavu, nič sa nedeje. Lyžovať stále vie, musí si doma oddýchnuť.

Musíme to zanalyzovať, nechcem to rozoberať ďalej. Slalomy boli ľahké, ona potrebuje ťažšie, ale na to sa nechcem vyhovárať, lebo keď mala vlani formu, mohli postaviť hocičo."

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Po pretekoch sa tím Vlhovej presunul na Liptov, kde si chvíľu oddýchne. "Ideme domov, čakajú nás tri dni oddychu, v stredu cestujeme do Švajčiarska na tréning. Veľmi sa doma neohrejeme, ale treba všetko vypustiť z hlavy a sústrediť sa na vrchol sezóny."

Ideme ďalej 

Vlha uviedol, že jeho sestre víkend vôbec nevyšiel a najmä nedeľný výkon bol najhorší za uplynulé roky. "Ak berieme 3-4 roky dozadu, tak asi áno, nie vždy to vyjde podľa predstáv. V sobotu som mal pocit, že v druhom kole až veľmi chcela a preto robila chyby.

So zlým pocitom sa nie veľmi dobre išlo do nedeľných pretekov. Na psychike to nepridá, ale tu je veľa faktorov. Ideme ďalej," dodal Vlha.

Tím sa bude v najbližších dňoch pripravovať na svetový šampionát, Vlha potvrdil, v ktorých disciplínach sa slovenská lyžiarka predstaví: "Pôjdeme kombináciu, obrovský slalom a slalom. Super-G ešte nevieme. Nepôjdeme paralelné preteky, netrénovali sme to celú sezónu."

Viac o téme: Petra Vlhová Slalom Boris Vlha Špindlerov Mlyn
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy