Galtier skritizoval hviezdy PSG: Nemôžeme byť spokojní s výkonmi, ktoré predvádzame

Futbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé reaguje po gólovej šanciFutbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé reaguje po gólovej šanci Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain nevyužili šancu vytvoriť si na čele tabuľky francúzskej Ligue 1 päťbodový náskok. V Parku princov totiž iba remizovali s Reims 1:1.

Hostia vyrovnali v 96. minúte zásluhou Folarina Baloguna, ktorý je na hosťovaní z Arsenalu Londýn a natiahli sériu bez prehry už na 14 súťažných zápasov.

PSG, ktorého dres bude obliekať aj slovenský reprezentant Milan Škriniar, stratil po Novom roku body v troch zo štyroch ligových zápasov. Pred druhým Racingom Lens má úradujúci šampión trojbodový náskok.

Nemôžeme byť spokojní s výkonmi

"Nemôžeme byť spokojní s výkonmi, ktoré predvádzame na začiatku roka. Musíme sa čo najrýchlejšie vrátiť na víťaznú cestu a hrať oveľa tímovejšie ako proti Reims. Po vylúčení Marca Verrattiho sme dohrávali s desiatimi, no takému skúsenému mužstvu sa nemôže stať, že inkasuje v šiestej minúte nadstaveného času," čertil sa tréner Parížanov Christophe Galtier.

Domáci nastúpili po prvý raz od skončenia MS v Katare s elitným útočným trojzáprahom Lionel Messi, Kylian Mbappé, Neymar. V 51. minúte sa zásluhou Neymara ujali vedenia, no vylúčenie striedajúceho Verrattiho favoritovi skomplikovalo situáciu.

Lionel Messi (vľavo) a Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Francois Mori

Po faule Marquinhosa na Baloguna v šestnástke mali hostia najskôr zahrávať pokutový kop. Hlavný rozhodca však po zásahu VAR zrušil penaltu pre ofsajd a Verratti dostal červenú kartu za faul na Džundžiho Ita na začiatku celej akcie.

Parížania mohli napriek oslabeniu poistiť náskok. Sergio Ramos však trafil brvno a gól Ashrafa Hakimiho neplatil pre postavenie mimo hry. V závere Kamory Doumbia vysunul Baloguna a ten 11. presným zásahom v sezóne rozhodol o deľbe bodov. Tréner Reims Williams Still od októbra, keď sa ujal funkcie hlavného kouča, ešte neokúsil trpkosť prehry.

Nezľakli sme sa súpera zvučného mena

"Hrali sme ako tím. Som na chlapcov hrdý, lebo sa nezľakli súpera zvučného mena. Hrali odvážne, nemali z PSG žiadne komplexy. Inkasovali sme trochu nešťastný gól, no nezložili sme zbrane a do posledných sekúnd sme sa snažili vyrovnať. Napokon sme sa dočkali zaslúženej odmeny," povedal Still pre agentúru AFP.

Viac o téme: Lionel Messi Neymar Paríž Saint-Germain Ligue 1 Kylian Mbappé