Jaroslav Kentoš o ME na Slovensku: To, že nám UEFA pridelila šampionát, je pre nás veľká výzva

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš
Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku, ktoré bude prvou krajinou v histórii, ktorá bude hostiť tento turnaj pri počte 16 účastníkov samostatne.

Slovenská futbalová reprezentácie do 21 rokov má tretíkrát istú účasť na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie. Tréner Jaroslav Kentoš v rozhovore pre futbalsfz.sk priblížil, čo čaká jeho zverencov v úvode viac ako dvojročnej prípravy.

"To, že nám UEFA pridelila šampionát a ako usporiadateľ máme istú miestenku, je pre nás veľká výzva. Naša pozornosť a úsilie budú smerovať k tomu, aby sme čo najlepšie reprezentovali Slovensko.

Tým pádom nás čaká aj náročná príprava. Vieme, aké ťažké je kvalifikovať sa na šampionát, preto predviesť na domácom turnaji čo najkvalitnejšie výkony je pre nás o to väčšia motivácia," uviedol Kentoš.

"Najbližší prípravný kemp v marci to ešte neovplyvní. Musíme vziať do úvahy, že niektorých hráčov z nášho portfólia uvoľníme pre potreby kategórie U20, ktorá sa pripravuje na majstrovstvá sveta a U19, ktorú čaká druhá fáza kvalifikácie.

Tým pádom teraz v našom tíme dostanú väčší priestor futbalisti, narodení v roku 2002. Dôsledne ich mapujeme. Máme ich približne tridsať. Sú to hráči najvyššej slovenskej súťaže, II. ligy a niektorí pôsobia v zahraničí," dodal tréner slovenskej dvadsaťjednotky.

Elitné výbery do 21 rokov sa na Slovensku predstavili už v roku 2000. Domáci futbalisti pod vedením trénera Dušana Radolského obsadili 4. priečku, vďaka čomu sa kvalifikovali na OH v Sydney. V Bratislave, Trnave a Trenčíne vtedy o celkový triumf bojovalo osem výberov a titul získali Taliani.

Viac o téme: Slovensko SFZ Jaroslav Kentoš ME 2025
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: TASR, SFZ, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy