Slovenská osemnástka začína prípravu na MS: Na úvod ich čaká previerka v Poprade

Na snímke slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov počas tréninguNa snímke slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov počas tréningu Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov čaká Turnaj Vladimíra Dzurillu v Poprade. Tím Tibora Tartaľa sa v príprave pred aprílovými majstrovstvami sveta vo Švajčiarsku (od 20. do 30. apríla) stretne proti Japoncom, Nemcom a Švajčiarom.

"Chceme, aby hráči ukázali kvalitu a zároveň medzi sebou vytvorili zdravú konkurenciu. Zároveň potrebujeme vidieť viacerých chlapcov na rôznych postoch, aby sme ich vedeli porovnať v rámci ich úloh pre tím. Na základe týchto poznatkov budeme tvoriť nomináciu na záverečnú prípravu pred šampionátom," povedal tréner Tartaľ podľa hockeyslovakia.sk.

Nomináciu osemnástky tvoria hokejisti z projektu, ktorých dopĺňajú hráči pôsobiaci v domácich súťažiach a taktiež legionári z Češka a Švédska - Adam Cedzo, Denis Hodas, Alex Čajkovič, Daniel Alexander Jenčko a Martin Sluka.

Chceme ukázať svoju hru

Slováci odštartujú turnaj vo štvrtok 9. februára o 14.30 h súbojom so Švajčiarmi na ľade v Strednej športovej školy v Poprade. Zvyšné dva zápasy odohrajú na zimnom štadióne, kde hrá svoje domáce stretnutia extraligový HK Poprad. V piatok o 16.00 h budú ich súperom Japonci a v sobotu Nemci o 14.30 h.

"Vo všetkých dueloch chceme byť dominantní a prevziať zodpovednosť za našu hru. Švajčiari majú kvalitu a sme radi, že máme k dispozícii zápas s Nemcami, ktorí nás čakajú aj v základnej skupine na šampionáte. V decembri sme sa s nimi nemohli stretnúť z dôvodu koronavírusových reštrikcií. Proti Japoncom sa budeme pozerať iba na seba, na našu hru a musíme určiť smer zápasu," konštatoval Tartaľ.

Na snímke tréner slovenskej Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Realizačný tím reprezentácie do 18 rokov v priebehu januára rozšíril Ivan Feneš. Hlavný tréner dvadsiatky sa po skončení juniorského šampionátu presunul na pozíciu konzultanta do mladšej vekovej kategórie.

Nominácia SR 18 na VT a Turnaj Vladimíra Dzurillu v Poprade (6. až 11. feburára 2023):

Hráči podľa klubov: František Dej, Tomáš Královič, Roman Kukumberg, Damian Slávik (všetci HC Slovan Bratislava), Timotej Varga (HC Košice), Patrik Masnica (MHA Martin), Juraj Pekarčík, Tomáš Pobežal, František Ridzoň (všetci HK Nitra), Stanislav Gron (HK ŠKP Poprad), Milan Pišoja (MŠK Púchov), Maxim Sakmár (MHKM Skalica), Richard Ďurina, Lukáš Fürsten, Andrej Párička, Ľuboš Stahoň (všetci HK DUKLA Trenčín), Samuel Barcík (HKM Zvolen), Adam Cedzo (HC Oceláři Třinec/ČR), Martin Sluka (AIK Solna/Švéd.), Alex Čajkovič, Denis Hodas, Daniel Alexander Jenčko (všetci Malmö Redhawks/Švéd.), Samuel Urban (Sioux City Musketeers/USA)

Realizačný tím:

Manažér: Branislav Varga
Hlavný tréner: Tibor Tartaľ
Asistenti trénera: Michal Dostál, Jozef Stümpel
Tréner brankárov: Dominik Guriš
Konzultant: Ivan Feneš
Kondičný tréner: Milan Kabát
Lekár: Matej Handžák
Maséri: Ľuboš Ondrejka, Štefan Sýkora

Program turnaja:

štvrtok 9. februára:
14.30 Slovensko - Švajčiarsko (Stredná športová škola)
18.00 Nemecko - Japonsko (Tréningová hala)

piatok 10. februára:
12.30 Švajčiarsko - Nemecko (Tréningová hala)
16.00 Slovensko - Japonsko (Zimný štadión)

sobota 11. februára:
11.00 Japonsko - Švajčiarsko (Tréningová hala)
14.30 Slovensko – Nemecko (Zimný štadión)

Viac o téme: Slovensko 18 Tibor Tartaľ Turnaj Vladimíra Dzurilla
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy