VIDEO Kličko kritizuje prístup MOV: Rusi sú dnes olympijskí víťazi vo vojnových zločinoch

Vladimir KličkoVladimir Kličko Zdroj: SITA

KYJEV - Bývalá boxerská hviezda Vladimir Kličko sa pridal ku kritikom Medzinárodného olympijského výboru, ktorý sa snaží zabezpečiť Rusku a Bielorusku návrat do športových súťaží vrátane letnej olympiády v roku 2024.

Rusko s pomocou Bieloruska pred rokom napadlo Ukrajinu, na čo väčšina športových organizácií reagovala vylúčením reprezentantov oboch krajín z medzinárodných súťaží. MOV však teraz usiluje o zrušenie zákazu.

"Dnes sú Rusi olympijskí šampióni vo vojnových zločinoch. Dostávajú zlaté medaily za únosy detí a znásilňovanie žien," vyhlásil bývalý profesionálny majster sveta a olympijský šampión na twitteri vo videu natočenom v zbúranom dome.

"Nedávajte na správanie Ruska olympijskú pečať. Inak budete komplicom v tejto odpornej vojne," uviedol štyridsaťšesťročný Kličko, ktorý sa po vypuknutí invázie pripojil k aktívnym zálohám. Do armády narukoval aj jeho brat Vitalij, rovnako bývalý majster sveta a teraz starosta Kyjeva.

"Krajina, ktorá šliape po základných princípoch medzinárodného práva, nesmie byť schvaľovaná a podporovaná medzinárodnou športovou organizáciou," povedal Kličko.

Postoj MOV skritizoval aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko Vladimir Kličko Ukrajina MOV
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Klitschko
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy