Newcastle siaha na prvú trofej od roku 2017: Dúbravka chýbal v pohárovej odvete so Southamptonom

Hráč Newcastle Sean Longstaff (vpravo) oslavuje po tom, ako strelil druhý gól v semifinále anglického Ligového pohára Newcastle United - FC SouthamptonHráč Newcastle Sean Longstaff (vpravo) oslavuje po tom, ako strelil druhý gól v semifinále anglického Ligového pohára Newcastle United - FC Southampton Zdroj: TASR/Owen Humphreys/PA via AP

NEWCASTLE - Futbalisti Newcastlu United postúpili do finále anglického Ligového pohára. V utorňajšom semifinále vyhrali na domácej pôde nad Southamptonom 2:1 a potvrdili tak triumf 1:0 z duelu na pôde súpera. Na ich súpiske nefiguroval v semifinálovom dueli slovenský brankár Martin Dúbravka.

Oba góly dal v priebehu úvodných 21 minút Sean Longstaff, potom domáci inkasovali prvýkrát po štyroch zápasoch vo všetkých súťažiach. Vedenie udržali aj po vylúčení stredopoliara Bruna Guimaraesa, bez ktorého hrali od 82. minúty.

O prvú trofej od roku 2017 zabojujú proti úspešnejšiemu z dvojice Manchester United a Nottingham Forest. Odveta tohto súboja je na programe v stredu, United majú náskok z prvého zápasu 3:0.