VIDEO Tri prehry v rade ich nepoložili: Boston ukázal v Toronte svoju silu

Gólová radosť hráčov BostonuGólová radosť hráčov Bostonu Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn/The Canadian Press

TORONTO - Vedúci tím zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins zvíťazil v noci na štvrtok na ľade Toronta 5:2. Druhý najlepší tím ligy Carolina uspel v Buffale 5:1 a pripísal si šiesty triumf v sérii.

Bruins ukončili šnúru troch prehier, ktorá pre nich bola najdlhšia v ročníku. Dvoma gólmi k tomu prispel český útočník Pavel Zacha, Charlie Coyle zaznamenal dve asistencie. Brankár "medveďov" Linus Ullmark zlikvidoval 33 striel súpera.

"V prvej polovici stretnutia chytal neuveriteľne. Podržal nás, umožnil nám dostať sa do zápasu. Je skvelý brankár, sme radi, že ho máme," uviedol Zacha na adresu Švéda Ullmarka.

Pavel Zacha (Boston) strieľa Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn/The Canadian Press

Maple Leafs nepomohli ani presné zásahy Mitchella Marnera a Calleho Järnkroka. Marner siedmykrát v kariére dosiahol métu 60 bodov (19+41) v sezóne, čím sa na treťom mieste klubovej histórie vyrovnal Rickovi Vaiveovi.

Viackrát v drese Toronta dosiahli 60-bodovú hranicu len Mats Sundin (12x) a Darryl Sittler (9). Tímy teraz čaká prestávka vyplnená All Star víkendom.

Útočník Toronta Mitchell Marner Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn/The Canadian Press

"Želali sme si, aby sme posledný zápas pred prestávkou zvládli lepšie. Pauzu už potrebujeme, asi ako každý, zatiaľ máme za sebou dobrú sezónu," povedal pre nhl.com tréner "javorových listov" Sheldon Keefe.

Carolina nedala šancu Buffalu

Carolina mala v Buffale výborný vstup do zápasu, keď už v 13. minúte viedla 3:0. K víťazstvu ju nakopol gól Sebastiana Aha v 3. minúte. Fínsky center skóroval v šiestom zápase v rade, čím si vyrovnal osobné maximum. Stefan Noesen si pripísal gól a asistenciu, Jalen Chatfield a Jesperi Kotkaniemi zhodne dvakrát asistovali.

Sebastian Aho (Carolina) sa Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Adrian Kraus

Brankár hostí Antti Raanta sa zaskvel 29 úspešnými zákrokmi, prekonal ho len Alex Tuch v 15. minúte. Hurricanes bodovali v desiatom stretnutí v sérii a potvrdili pozíciu lídra Metropolitnej divízie.

Duel nedohral pre zranenie hornej časti tela domáci útočník a najproduktívnejší hráč Sabres Tage Thompson. Jeho spoluhráč z prvej formácie Jeff Skinner odohral ako prvý hráč draftu 2010 okrúhly 900. zápas v NHL.

NHL - sumáre:

Buffalo Sabres - Carolina Hurricanes 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Góly: 15. Tuch (Jokiharju) - 3. Aho (Teräväinen, Svečnikov), 11. Noesen (Nečas, Kotkaniemi), 13. Burns (Kotkaniemi, Chatfield), 51. Stepan (Noesen, Chatfield), 59. Martinook (Staal). Brankári: Luukkonen - Raanta, strely na bránku: 30:34.

Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Góly: 30. Marner (Samsonov, Rielly), 49. Järnkrok (Giordano, Holl) - 27. Forbort (Coyle, Frederic), 33. Carlo (Lindholm, Coyle), 43. Greer (Lauko), 50. Zacha (McAvoy, Grzelcyk), 53. Zacha (Krejčí, Pastrňák). Brankári: Samsonov - Ullmark, strely na bránku: 35:29.

Viac o téme: Boston Bruins Buffalo Sabres Carolina Hurricanes Toronto Maple Leafs