VIDEO Búrka nevôle a rozhodcovské peklo: Bez pomoci ochranky by ich fanúšikovia nepustili do šatne!

Rozhodcovia zápasu Fenerbahce - Olympiakos nemohli voľne odísť do šatne po skončení prvého polčasuRozhodcovia zápasu Fenerbahce - Olympiakos nemohli voľne odísť do šatne po skončení prvého polčasu Zdroj: Reprofoto - Twitter/Basketnews

ISTANBUL - Navštíviť basketbalové zápasy v Turecku, Srbsku či Grécku znamená často búrlivú atmosféru, najmä vtedy, ak ide o vyhrotené derby či zápas odvekých rivalov. V utorňajšom stretnutí medzi Fenerbahce a Olympiakosom naozaj tiekli nervy.

Domáci celok síce zápas prehral jednoznačne 73:93, avšak o zaujímavé momenty nebola núdza. Za stavu 16:45 v neprospech Fenerbahce bol vylúčený domáci hráč Scottie Wilbekin, čo vyvolalo na tribúnach búrku nevôle.

Wilbekin najskôr inkasoval prvú technickú chybu za hádku s rozhodcami, keď prepadol cez nohu hosťujúceho Joela Bolomboya. Potom chcel, aby bol odpískaný útočný faul a začal sa búriť voči rozhodnotiu arbitrov. Moment s Bolomboyom bol však iba začiatok konca.

Už o 25 sekúnd nato sa musel definitívne rozlúčiť so zápasom, keď mu rozhodcovská trojica udelila druhú technickú chybu za kontakt s Michalisom Lountzisom. Wilbekin sa rozzúril smerom k tripletu mužov, ktorí dozerajú na čistotu a fair-play zápasu, avšak nepochodil. V tom momente nemal na konte ani bod pri streľbe 0/5.

Vášne fanúšikov nenechali na seba čakať príliš dlho, po skončení prvého polčasu a za stavu 30:51 v neprospech Fenerbahce, potrebovali rozhodcovia pomoc ochranky, aby sa vôbec dostali do šatne. Ich odchod z palubovky bol sprevádzaný mohutným bučaním a nespokojnosťou zaplnených domácich tribún, prítomných bolo takmer 12-tisíc divákov.

Zápas medzi Fenerbahce Istanbul a Olympiakosom Pireus bol jedným z ťahákov programu, pretože išlo o celky zo špice euroligovej tabuľky. Gréci sa vďaka jasnému triumfu usadili na prvom mieste, za sebou držia aj veličiny typu Real Madrid a Barcelona. Fenerbahce je na piatej priečke.

Obaja sa vracajú do akcie už v piatok a opäť v Eurolige. Fenerbahce hostí doma poslednú Albu Berlín, Olympiakos vyzve doma mestského rivala Fenerbahce, 25 km vzdialený Anadolu Efes.

Viac o téme: Euroliga Fenerbahce Istanbul Olympiakos Pireus
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky