Telo veľa znesie, teraz povedalo nie: Glóbusový kráľ musí všetko nechať, nemôže ísť hlavou proti múru

Jarl Magnus RiiberJarl Magnus Riiber Zdroj: SITA/DPA/AP/Hendrik Schmidt

SEEFELD - Najúspešnejší združenár posledných rokov Jarl Magnus Riiber vynechá cez víkend Svetový pohár v Oberstdorfe a s najväčšou pravdepodobnosťou nezíska piaty krištáľový glóbus za sebou.

Dvadsaťpäťročný Nór sa zotavuje po chorobe a potom začne s prípravou na majstrovstvá sveta v Planici. Je možné, že popri dvoch víkendových pretekoch v Oberstdorfe vynechá aj ďalšiu zastávku v SP v Schonachu o týždeň neskôr.

"Najprv sa potrebuje zotaviť a dať svoje telo do pôvodného stavu. Berie antibiotiká. Pred majstrovstvami sveta musíme všetko dobre naplánovať," povedal Riiberov tréner Jan Schmid nórskym médiám.

Riiber sa mohol ziskom piateho glóbusu vyrovnať Nemcovi Ericovi Frenzelovi. V poradí SP je teraz až štvrtý za Rakúšanom Johannesom Lamparterom, Nemcom Julianom Schmidom a krajanom Jensom Lurasom Oftebreom. Na lídra Lampartera po 14 z 22 pohárových pretekov stráca Riiber 172 bodov.

Aj v tejto sezóne mal pritom Riiber nakročené k ďalšiemu celkovému prvenstvu. Po siedmich pretekoch mal na konte už štyri triumfy. Začiatkom roka ale ochorel a pri predchádzajúcej minisérii v Sefelde doplatil na diskvalifikáciu za nevyhovujúcu kombinézu, potom už nepretekal.

V Seefelde potom strávil pár dní voľna s rodinou a dvojročnou dcérou Ronjou. "Prvá zimná dovolenka, ktorú som v kariére mal, bola celkom príjemná," napísal na instagrame. MS v severskej kombinácii v Planici sa začnú mužom 25. februára.

Viac o téme: Jarl Magnus Riiber
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy