Svetlo nádeje v dopingovej kauze: Jedna z najväčších šampióniek má jasno, krásne slová podpory

Rumunská tenistka Simona Halepová Rumunská tenistka Simona Halepová Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

BRATISLAVA - Najhoršie časy prichádzajú pre športovca vtedy, keď nemôže predvádzať svoje najlepšie výkony napriek tomu, že je v plnej zdravotnej kondícii. To je aj prípad rumunskej tenisovej hviezdy Simony Halepovej, ktorá nútene pauzuje pre dopingový nález z októbra 2022.

Aktuálna svetová pätnástka nedobrovoľne pauzuje od minulého októbra, keď jej našli v krvi zakázanú látku Roxadustat. Aj keď sa bránila voči rozhodnutiu a nevedela si vysvetliť, ako mohlo k niečomu takému prísť, nemala na výber, iba akceptovať výsledok a dať si od tenisu odpočinok.

V neradostných časoch sa často ukáže, kto na vás myslí, a presne to je prípad Simony Halepovej. Dvojnásobná grandslamová šampiónka dostala na Twitteri potešujúcu správu od Chris Evertovej a aspoň na pár chvíľ prestať myslieť na to, že nemôže bojovať na kurte, ale musí čistiť svoje meno za netenisovou oponou.

"Myslím na Simonu Halepovú. Dúfam, že sa jej darí a všetko sa čoskoro vyrieši," napísala 68-ročná Američanka a držiteľka 18 primátov z podujatí Veľkej štvorky. 

Nález bol nepredstaviteľným šokom

Keď v októbri vyplávali na povrch výsledky o Halepovej teste, ani ona sama nemohla uveriť, čo sa práve udialo. Pravdupovediac, nikdy nepôsobila na kurte či mimo neho ako niekto, komu by z očí svietil úmysel na podvádzanie. Práve naopak, svojou nezlomnosťou, krvopotnosťou a obetavým prístupom na kurte si získala srdcia fanúšikov tenisu po celom svete.

"Myšlienka podvádzať mi nikdy v živote neprešla mysľou a niečo také je totálne proti všetkým hodnotám, ktorým som bola naučená. Cítim sa úplne zničená a podvedená. Budem bojovať do absolútneho konca, aby som dokážala, že nikdy som vedome nevzala nijakú zakázanú látku. Verím, že pravda skôr či neskôr vyjde najavo," napísala Halepová ešte v októbri.

Triezvy úsudok a dlhoročné poznanie Halepovej, i keď nie osobné, ani omylom nenaznačuje, že Halepová by mohla dopovať. Kariérne zisky len z tenisu cez 40 miliónov dolárov, viac ako 70-percentná úspešnosť v pomere výhier a prehier, 24 titulov na okruhu WTA.

Navyše, hra rodáčky z Constanțy je zreteľným dôkazom, že tenis skutočne miluje a nevypustí jedinú loptičku, ktorú môže vrátiť, hoci šance sa rovnajú prakticky nule. 

"Nie je to o tituloch či peniazoch. Je to o cti a príbehu lásky, ktorý som si vybudovala k tenisu behom 25 rokov," odkázala Halepová všetkým sledovateľom na sociálnej sieti. 

Viac o téme: Doping Simona Halepová Chris Evertová
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Twitter/Chris Evert
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy