FOTO Trpké chvíle superhviezdy slalomu: Namiesto prípravy na MS akútna operácia

Nórsky lyžiar Lucas BraathenNórsky lyžiar Lucas Braathen Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

ZELL AM SEE - Líder hodnotenia slalomárov vo Svetovom pohári Lucas Braathen sa dva týždne pred majstrovstvami sveta podrobil akútnej operácii slepého čreva.

Do nemocnice v Zell am See nastúpil nórsky lyžiar so zápalom, kvôli ktorému príde o sobotný slalom v Chamonix. Ten je posledným súťažným štartom pred šampionátom vo Francúzsku.

Slalomári budú o svetové medaily bojovať 19. februára v Courchevele, o dva dni skôr je na programe obrovský slalom.

"Mám za sebou pár ťažkých dní, keď som sa prekvapivo dozvedel, že mám veľkú infekciu slepého čreva. Operácia našťastie prebehla úspešne," napísal dvadsaťdvaročný Braathen na instagrame. Dnes nemocnicu opustil.

"Dúfam v čo najrýchlejší návrat," uviedol Braathen na tlačovej konferencii. Kvôli zdravotným problémom prišiel už o minulé majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo pred dvoma rokmi, vtedy bol po operácii kolena. "Je ťažko uveriteľné, že ma to stretlo druhýkrát za sebou. Ale taký je život," dodal.

V tejto sezóne vyhral Braathen slalomy vo Val d'Isere a Adelbodene a obrovský slalom v Alta Badii. V sobotu v Chamonix môže prísť o červený dres. V hodnotení slalomárov má na krajana Henrika Kristoffersena náskok 41 bodov, za oboma Nórmi je tretí Švajčiar Daniel Yule.

Viac o téme: Slalom Lucas Braathen
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/pinheiiiroo
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy