VIDEO Bývalá česká svetová jednotka rozjasala fanúšikov: V lete sa zase vidíme na kurtoch

Česká tenistka Barbora Strýcová Česká tenistka Barbora Strýcová Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

PRAHA - Česká tenistka Barbora Strýcová, ktorá pred necelými dvoma rokmi ukončila kvôli materstvu kariéru, sa vráti v lete krátkodobo na kurty.

Bývalá svetová jednotka vo štvorhre to oznámila na sociálnych sieťach. Turnaje, do ktorých mieni zasiahnuť, zatiaľ nešpecifikovala. Mohla by to pre ňu ale byť príležitosť dať zbohom fanúšikom, s ktorými sa vtedy kvôli tehotenstvu nemohla ideálne rozlúčiť.

V lete sa zase vidíme na kurtoch

"V lete sa zase (na chvíľu) vidíme na kurtoch," napísala Strýcová na instagrame a okrem fotografie z tréningu s Petrou Kvitovou pripojila aj video z posilňovne.

36-ročná Strýcová ukončila kariéru v máji roku 2021, o štyri mesiace neskôr priviedla na svet syna Vincenta. Už počas rozlúčky ale avizovala, že by sa rada v budúcnosti rozlúčila s fanúšikmi v poslednom stretnutí. Ako ideálny vymenovala konkrétne Wimbledon, kde pred štyrmi rokmi triumfovala vo štvorhre a dostala sa do semifinále dvojhry.

Rozlúčka s fanúšikmi

"Sama pre seba si chcem zahrať ešte jeden zápas s divákmi. Lúčim sa s kariérou a nepredpokladám, že sa vrátim na okruh, ale chcela by som mať rozlúčku s fanúšikmi," povedala vtedy Strýcová.

Plzenská rodáčka získala na okruhu WTA dva tituly vo dvojhre a 31 vo štvorhre. S Luciou Šafářovou vybojovali na hrách v Riu de Janeiro 2016 olympijský bronz. Vo dvojhre bola najvyššie na 16. priečke svetového rebríčka.

Viac o téme: Barbora Strýcová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram/Barbora Strýcová
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy