Ani neuznaný gól Real nerozhodil: Vinícius oslávil jubileum najlepším možným spôsobom

Hráč Realu Madrid Eder Militao (hore) v súboji s Yunusom Musahom z Valencie Hráč Realu Madrid Eder Militao (hore) v súboji s Yunusom Musahom z Valencie Zdroj: TASR/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madridu zvíťazili v dohrávke 17. kola španielskej ligy nad Valenciou 2:0 a v tabuľke znížili na druhom mieste stratu na vedúcu Barcelonu na päť bodov.

O výhre úradujúcich šampiónov Ligy majstrov rozhodli po prestávke dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút Marco Asensio a Vinícius Júnior.

Real sa mohol dostať do vedenia už v nastavenom čase prvého polčasu, gól Rüdigera ale rozhodca po zásahu videorozhodcu kvôli faulu neuznal. V 52. minúte sa už po Asensiovej strele zdanlivo skóre zmenilo a dve minúty nato zvýšil po individuálnej akcii Vinícius, ktorý sa v tejto sezóne trafil už po siedmy raz a proti Valencii nastúpil na jubilejný dvestý zápas v drese Realu.

Vinícius Júnior oslavuje svoj Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

Valencia dohrávala zápas v desiatich po tom, ako bol v 72. minúte vylúčený Gabriel Paulista. Víťazstva sa nedočkala v piatovom stretnutí v rade a v tabuľke je na 14. mieste.