VIDEO Nadpozemské juhoeurópske galapredstavenie: Zápas otočil sám, súper sa bezmocne prizeral

Giannis Antetokounmpo sa rúti cez Terrancea Manna a Reggieho JacksonaGiannis Antetokounmpo sa rúti cez Terrancea Manna a Reggieho Jacksona Zdroj: SITA/AP/Morry Gash

MILWAUKEE - Basketbalista Giannis Antetokounmpo sa v NBA blysol druhým najlepším výkonom kariéry a 54 bodmi doviedol Milwaukee Bucks k tesnej výhre 106: 105 nad Los Angeles Clippers. O jediný bod tak zaostal za svojím osobným maximom. Bucks si šiestou výhrou v rade upevnili druhé miesto v Západnej konferencii.

Uspel naopak druhý losangeleský tím Lakers, ktorý vybojoval výhru 112:111 nad Indianou. Rozhodujúci kôš a následný blok dal Anthony Davis, s 31 bodmi najlepší strelec zápasu. LeBron James prispel k výhre 26 bodmi a priblížil sa rekordu Kareema Abdul-Jabbara na 63 bodov. Abdul-Jabbar zatiaľ stále vedie s výkonom 38 387 bodov.

Lakers prehrávali, ale v koncovke otočili proti Indiane osembodovú stratu. A to hlavne zásluhou Jamesa a Anthonyho Davisa, ktorý dal 35 sekúnd pred koncom rozhodujúcu strelu z odskoku cez obrancu. Vzápätí ubránil hviezdu Pacers Tyreseho Haliburtona, ktorý nabiehal, ale Davis ho pri koši zblokoval a uhájil tak vedenie, ktoré už Lakers udržali.

"Dnes som cítil, že tím potrebuje hlavne pomoc v obrane a na doskoku. Nemusel som sa toľko tlačiť do zakončenia, pretože celý tím dobre útočil a atakoval kôš,“ povedal James.

31 bodov a 14 doskokov v podaní Anthonyho Davisa:

Líder Západnej konferencie Denver zvíťazil nad obhajcami titulu Golden State 134:117 aj vďaka triple double Nikoly Jokiča za 22 bodov, 14 doskokov a 16 asistencií.

Clippers boli v Milwaukee blízko výhre, keďže štyri minúty pred koncom viedli o šesť bodov. Lenže potom už neskórovali a Antetokounmpo sám otočil zápas siedmimi zo svojich 54 bodov. Najprv dal kôš s faulom, potom premenili strelu a 107 sekúnd pred koncom rozhodol dvoma trestnými hody.

Clippers už nepremenili žiadnu z ôsmich striel. Antetokounmpo premenil 21 striel z 39 a dal tiež 10 trestných hodov. K tomu pridal 18 doskokov. Viac bodov mal len pred mesiacom, keď proti Washingtonu dal ešte o bod viac.

Famózne predstavenie Giannisa Antetokounmpa:

Dallas zvíťazil 111:106 nad New Orleans, hoci v polovici tretej štvrtiny prišiel o Luku Dončiča. Hviezdny Slovinec a druhý najlepší strelec ligy síce za 23 minút stihol 31 bodov, ale po piatich minútach druhej polovice tvrdo spadol na zem po bloku Brandona Ingrama, ktorý bol pôvodne označený za faul, ale preskúmanie pri videu určilo, že Ingram hral loptu. Dončič ešte zostal v hre, ale zle sa hýbal a pri ďalšom prerušení odišiel do šatne a už sa nevrátil.

Dallas v tej chvíli viedol o 27 bodov. Pelikáni sa potom síce vzchopili a minútu pred koncom znížili na štyri body, ale Dallas výhru uhájil.

Nikola Jokič (s loptou), Galéria fotiek (28) Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

Denver si proti Golden State upevnil prvé miesto na Západe na rozdiel štyroch výhier, keďže druhý Memphis prehral 113:128 v Clevelande. Cavaliers pritom dohrávali bez hviezdy Donovana Mitchella, ktorého arbitri vylúčili v tretej štvrtine za to, že hodil loptu po protihráčovi Dillionovi Brooksovi, ktorý ho zasiahol do rozkroku. Brooks bol tiež vylúčený.

"On je proste taký. My spolu máme nevybavené účty už roky. Nebolo to nič nové. NBA by s ním mala niečo robiť, pretože je to zákerný hráč. Potvrdia to aj ďalší hráči,“ povedal Mitchell, ktorý premenil len dve z 11 striel. Zastúpil ho ale Darius Garland a Cleveland ťahal 32 bodmi a 11 asistenciami.