Ohlasy na derby medzi Slovanom a Košicami: Bol to veľmi kvalitný zápas v štýle play off

Na snímke vľavo Marek Slovák (Košice), uprostred brankár Jared Coreau (Slovan)Na snímke vľavo Marek Slovák (Košice), uprostred brankár Jared Coreau (Slovan) Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Ťahák 35. kola hokejovej Tipos extraligy mal atmosféru, náboj, ale chýbali mu góly. Tesné víťazstvo Slovana Bratislava na ľade HC Košice 1:0 malo podľa trénera domácich Dana Cemana nádych play off.

Kormidelník Slovana Ján Pardavý priznal, že má radšej zápasy s väčším počtom gólov, no gólovo chudobné víťazstvo z košického ľadu si veľmi cení. Jediný gól zápasu priniesla už 4. minúta, v ktorej obranca Patrik Maier vysunul do brejku Liama Pecarara a ten blafákom do forhendu prekonal Jaroslava Janusa.

Na snímke lavička Košíc, Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/František Iván

Napriek zostávajúcim 56 minútam už ďalší gól nepadol, súboju vyrovnaných tímov dominovali brankári. "Bol to veľmi kvalitný zápas v štýle play off. Malo to intenzitu, navyše bol aj plný dom. Prišlo nás povzbudiť naozaj veľa fanúšikov a chceli sme ich potešiť víťazstvom.

Oba tímy dali do zápasu veľa energie. Pred inkasovaným gólom sme spravili chybu a ukázalo sa to ako rozhodujúce. Nie som spokojný s tým, že sme nezískali žiadne body, no teší ma výkon a nasadenie, akým sme sa prezentovali," konštatoval Ceman.

Marek Bartánus reaguje na zápas po prehre so Slovanom

Košičania prvýkrát v sezóne neskórovali na domácom ľade. Diváci sa v tretej tretine síce tešili z vyrovnávajúceho gólu, ale predčasne. Zásah Olivera Jokeľa neplatil pre zásah puku vysokou hokejkou. Išlo o pomerne jednoznačnú situáciu a proti jej posúdeniu neprotestoval ani jej hlavný aktér.

"Išlo to vysoko a vedel som, že to bude vysoká hokejka. Preto som sa ani neradoval. Potom sme mali ešte asi desať minút čas na vyrovnanie, ale nepodarilo sa nám to," uviedol Jokeľ.

Chýbal nám druhý gól

Po štvrtom vzájomnom zápase sezóny je bilancia Košíc so Slovanom vyrovnaná 2:2. "Oceliari" zvíťazili v úvodných dvoch dueloch, následne však "belasí" triumfovali vo Winter Games na Tehelnom poli. Na rozdiel od troch predošlých duelov stačil na triumf jeden strelený gól.

Ján Pardavý reaguje na výhru proti Košiciam

"Bol to ťažký a z oboch strán kvalitný zápas. Do Košíc sme išli mentálne nastavení hrať play off hokej. To sa nám darilo. Chýbal nám druhý gól, ktorým by sme odskočili na dvojgólový rozdiel a upokojili sa. Mali sme na to šance. V druhej tretine nás Košice zatlačili, my sme ich nespomaľovali v strednom pásme a dostávali sa do šancí.

Na snímke druhý zľava Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/František Iván

V závere zápasu sme ich však nepustili k hre bez brankára. Ja mám rád viac gólov v zápase, ale veľmi si vážim toto víťazstvo 1:0 v Košiciach," poznamenal tréner Slovana Pardavý, ktorého zverenci si víťazstvom upevnili priebežnú prvú priečku v tabuľke.

Viac o téme: HC Košice HC Slovan Bratislava