Trápiaci sa Liverpool schytal ďalšiu krutú facku, Arsenal utrpel druhú prehru v ligovej sezóne

William Saliba a Dominic Calvert-Lewin v súbojiWilliam Saliba a Dominic Calvert-Lewin v súboji Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn utrpeli druhú prehru v tejto sezóne Premier League. V sobotňajšom zápase 22. kola podľahli na ihrisku FC Everton 0:1, stále sú však na čele tabuľky s päťbodovým náskokom pred úradujúcim majstrom Manchestrom City. Sériu bez víťazstva natiahol FC Liverpool.

O víťazstve Evertonu, na lavičke ktorého zažil úspešnú premiéru tréner Sean Dyche, rozhodol v 60. minúte hlavou po rohu stopér James Tarkowski. Arsenal prehral v najvyššej anglickej súťaži prvýkrát od 4. septembra, vtedy nestačil na Manchester United 1:3.

James Tarkowski a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Liverpool prehral na pôde Wolverhamptonu 0:3 a v tomto roku stále čaká na víťazstvo. V posledných štyroch kolách získali "The Reds" len jeden bod a v tabuľke im patrí až 10. priečka.

United si poradil s Crystal Palace

Manchester United si poradil s Crystal Palace 2:1 po góloch Bruna Fernandesa a Marcusa Rashforda. Duel nedohral Casemiro, Brazílčan videl v 70. minúte červenú kartu. Hostia však využili početnú výhodu len na zmiernenie prehry.

Tím z Manchestru poskočil na tretie miesto o dva body pred Newcastle, ktorý vo večernom súboji iba remizoval doma s West Hamom United 1:1. Na lavičke "strák" sedel slovenský brankár Martin Dúbravka.

Premier League - 22. kolo:

FC Everton - Arsenal Londýn 1:0 (0:0)
Gól: 60. Tarkowski

Wolverhampton Wanderers - FC Liverpool 3:0 (2:0)
Góly: 5. Matip (vlastný), 12. Dawson, 71. Neves

Manchester United - Crystal Palace 2:1 (1:0)
Góly: 7. Fernandes (z 11 m), 62. Rashford - 76. Schlupp, ČK: 70. Casemiro (Man. United)

Brighton & Hove Albion - AFC Bournemouth 1:0 (0:0)
Gól: 87. Mitoma

FC Brentford - FC Southampton 3:0 (2:0)
Góly: 41. Mee, 44. Mbeumo, 80. Jensen

Aston Villa - Leicester City 2:4 (2:3)
Góly: 9. Watkins, 32. Souttar (vlastný) - 12. Maddison, 41. Iheanacho, 45.+2 Tete, 79. Praet

Newcastle United - West Ham United 1:1 (1:1)
Góly: 3. Wilson - 32. Paqueta