Explózia domácej radosti: Holanďanka Van Empelová majsterkou sveta v cyklokrose

Holandská reprezentantka v cyklokrose Fem van Empelová triumfovala v ženskej kategórii elite na MS.Holandská reprezentantka v cyklokrose Fem van Empelová triumfovala v ženskej kategórii elite na MS. Zdroj: Profimedia

HOOGERHEIDE - Holandská reprezentantka v cyklokrose Fem van Empelová triumfovala v ženskej kategórii elite na MS. V sobotu na domácej pôde v Hoogerheide prišla do cieľa časom 54:42 min pred krajankami Puck Pietersovou (+39 s) a Lucindou Brandovou (+1:11 min.)

Slovenka Viktória Chladoňová obsadila 9. miesto v kategórii junioriek. Triumfovala Kanaďanka Isabella Holmgrenová pred krajankou Avou Holmgrenovou. Bronz získala Francúzska Celia Geryová. Slovensko malo na štarte tri pretekárky. Sofia Ungerová skončila na 39. mieste a Ema Smatanová obsadila 44. priečku.

Belgičan Thibau Nys zvíťazil v kategórii mužov do 23 rokov, druhý skončil Tibor Del Grosso z Holandska a tretí ďalší Belgičan Witse Meeussen.

MS v cyklokrose

juniorky: 1. Isabella Holmgrenová 42:13 min., 2. Ava Holmgrenová (obe Kan.) +20 s, 3. Celia Geryová (Fr.) +47, ... 9. Viktória CHLADOŇOVÁ +1:41 min, 39. Sofia UNGEROVÁ +6:38, 44. Ema SMATANOVÁ (SR) +7:23

muži do 23 rokov: 1. Thibau Nys (Belg.) 50:42, 2. Tibor Del Grosso (Hol.), 3. Witse Meeussen (Belg.) obaja +4

ženy - elite: 1. Fem van Empelová 54:42, 2. Puck Pietersová +39, 3. Lucinda Brandová (všetky Hol.) +1:11

Viac o téme: Cyklokros Fem van Empelová