VIDEO Mlátil ho, aj keď on sa biť nechcel! Kritika rozhodcov: Zbytočná škvrna na hokejovom sviatku

Dominik LakatošDominik Lakatoš Zdroj: Profimedia

PRAHA - Český hokejový útočník Dominik Lakatoš z Vítkovíc dostal jednozápasový trest za vyvolanie bitky v piatkovom dueli 44. kola extraligy proti Sparte. Druhý najproduktívnejší hráč tímu po rozhodnutí disciplinárnej komisie súťaže nútene vynechá nedeľňajšie stretnutie na ľade Mladej Boleslavi.

25-ročný Lakatoš napadol v 49. minúte obrancu Pražanov Davida Němečka bezprostredne po tom, ako hosťujúci útočník David Vitouch vystrelil puk v signalizovanom postavení mimo hry smerom na vítkovickú bránku.

Mlátil ho aj keď on sa biť nechcel

"Na to reagoval Dominik Lakatoš vyvolaním konfliktu, ktorého sa David Němeček nechcel zúčastniť, a opakovane ho udrel do oblasti hlavy aj napriek tomu, že bol rozhodcami vyzvaný, aby svoje konanie ukončil," uviedol predseda disciplinárnej komisie Viktor Ujčík v tlačovej správe.

Lakatoš dostal v stretnutí od rozhodcov Jakuba Šindela a Tomáša Cabáka trest na päť minút a do konca stretnutia, Sparta pri jeho vylúčení strelila rozhodujúci gól a vyhrala 4:3.

Vítkovice hovoria o škvrne na hokejovom sviatku

Vítkovický klub sa na svojom webe proti výkonu hlavného arbitra Šindela ohradil a rozhodol sa ho pre ďalšie zápasy vetovať. Severomoravania zároveň podali komisii rozhodcov podnet na prešetrenie podľa ich názoru sporných momentov.

"Žiaľ, škvrnou na tomto hokejovom sviatku bol výkon rozhodcov, ktorí úplne zbytočne ovplyvnili inak po všetkých stránkach výborný zápas. Z oboch strán, teda zo strany našej i zo strany Sparty, to bol naozaj skvelý výkon, hokej parametrov play off. Žiaľ, rozhodcovia doň necitlivo množstvom chybných momentov a sporných situácií vstúpili a ovplyvnili ho," uviedol športový riaditeľ Roman Šimíček.

Viac o téme: HC Sparta Praha HC Vítkovice Ridera Dominik Lakatoš David Němeček
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HC Vítkovice Ridera, VIDEO: Isport.tv/O2 TV Sport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy