VIDEO F*ck cancer! Bojovník Haller sa dočkal gólu aj neskutočnej atmosféry: Výnimočný deň

Sebastien Haller a jeho gólové oslavySebastien Haller a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Futbalisti Unionu Berlín v 19. kole nemeckej ligy doma porazili 2:1 Mainz a minimálne do nedele sa posunuli na prvé miesto. Bayern Mníchov na druhej priečke stráca dva body, obhajcovia titulu ale majú k dobru nedeľňajší duel vo Wolfsburgu.

Na tretiu priečku si po výhre 5:1 nad Freiburgom polepšil Dortmund. K vysokej výhre pomohol Borussii aj Sebastian Haller, ktorý si pripísal prvý súťažný gól po návrate z úspešnej liečby rakoviny semenníkov a dočkal sa od domácich fanúšikov poriadneho aplauzu.

Dortmundu cestu za výhrou uľahčil už v 17. minúte Sildillia, ktorý počas dvoch minút dostal dve žlté karty a bol vylúčený. Početnú výhodu využil chvíľu na to niekdajší hráč Freiburgu Schlotterbeck, ale pred prestávkou vyrovnal Höler.

Borussiu to však nerozhodilo a po prestávke dvoma zásahmi v úvodných šiestich minútach rozhodla o výhre. Najprv sa presadil Adeyemi a onedlho po ňom Haller, ktorý sa len nedávno vrátil do hry po polročnej pauze. Počas nej podstúpil dve operácie a chemoterapiu. Vzhľadom na okolnosti nastupuje kanonier Borussie v unikátnych kopačkách s veľavravným nápisom "F*ck cancer".

Výnimočný deň

"Wow! Výnimočný deň, skvelý tímový výkon, skóre a neuveriteľná atmosféra. Vďaka všetkým, že to bolo možné," napísal rozradostene Haller na sociálnej sieti.

O zostávajúce góly domácich sa postarali Brandt s Reynom a Borussia sa po štvrtej výhre za sebou posunula na tretie miesto tabuľky. Na konte má rovnako ako Bayern Mníchov 37 bodov. Na vedúci Union oba celky strácajú dva body.

Viac o téme: Borussia Dortmund Freiburg Sebastian Haller
  • Zdroj: ČTK, Športky