Oslabený Real senzačne padol na Mallorce a titul sa mu vzďaľuje, Barcelona zvýšila svoj náskok

Zronený Marco Asensio po zahodenej penalteZronený Marco Asensio po zahodenej penalte Zdroj: SITA/AP/Francisco Ubilla

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvýšili svoj náskok na čele španielskej La Ligy na osem bodov. V nedeľňajšom zápase 20. kola zdolali doma FC Sevilla 3:0, druhý Real Madrid vyšiel naprázdno na ihrisku RCD Mallorca (0:1).

Barcelona mala proti Seville prevahu, ale marockého brankára Bona nedokázali domáci prekonať v prvom polčase ani raz. Blysol sa najmä po strele Roberta Lewandowského v 26. minúte, vytlačil ju na rohový kop. Po zmene strán poslal favorita do náskoku Jordi Alba v 58. minúte, keď sa presadil krížnou strelou po asistencii Francka Kessieho.

Druhý gól pridal v 70. minúte Gavi a tretí o deväť minút neskôr Raphinha. Katalánci natiahli sériu ligových víťazstiev na päť. Sevilla je v tabuľke až šestnásta.

Raphinha oslavuje gól Barcelony Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Real prehral na ihrisku Mallorky 0:1 po vlastnom góle Nacha Fernandeza z 13. minúty. "Biely balet" nevyužil obrovskú príležitosť na vyrovnanie v druhom polčase, keď pokus Marca Asensia z jedenástky vyrazil brankár Predrag Rajkovič na roh. Pre Real to bola iba tretia ligová prehra v tejto sezóne.

Real nastúpil v improvizovanej zostave. Na predzápasovej rozcvičke sa zranila brankárska jednotka Thibaut Courtois. Belgičan utrpel zranenie stehna a medzi žrďami ho nahradil Andrij Lunin. Až v druhom polčase zasiahli do zápasu tradičné opory Luka Modrič, David Alaba či Toni Kroos.

Madridskému tímu chýbali aj útočník Karim Benzema a stopér Eder Militao. Obaja majú drobné šrámy a tréner Carlo Ancelotti sa aj ich rozhodol šetriť na stredajšie semifinále MS klubov FIFA proti Al Ahly.

Vinícius Junior a Pablo Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Francisco Ubilla

Iba z lavičky náhradníkov Mallorky sledoval úspešné vystúpenie svojich spoluhráčov slovenský brankár Dominik Greif. Jeho krajan obranca Martin Valjent pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí. Mallorca si vďaka víťazstvu upevnila 10. priečku v tabuľke. Tretí tím súťaže Real Sociedad nestačil doma na Valladolid, ktorému podľahol 0:1.

La Liga - 20. kolo:

RCD Mallorca - Real Madrid 1:0 (1:0)
Gól: 13. Fernandez (vlastný)
/D. Greif bol na lavičke náhradníkov, M. Valjent (obaja Mallorca) nefiguroval pre zranenie v zápise o stretnutí/

FC Girona - FC Valencia 1:0 (0:0)
Gól: 64. B. Garcia

Real Sociedad - Real Valladolid 0:1 (0:0)
Gól: 73. Larin

FC Barcelona - FC Sevilla 3:0 (0:0)
Góly: 58. Alba, 70. Gavi, 79. Raphinha

Viac o téme: FC Barcelona RCD Mallorca FC Sevilla Martin Valjent Real Madrid CF Nacho Fernandez Dominik Greif