VIDEO Slovan pretrhol víťaznú sériu Banskej Bystrice, Nitra bodovala naplno v Košiciach

Jakub Sedláček (B. Bystrica), Milan Kytnár (Slovan) a Patrik Luža (B. Bystrica)Jakub Sedláček (B. Bystrica), Milan Kytnár (Slovan) a Patrik Luža (B. Bystrica) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v domácom zápase 36. kola Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 4:2. Hostia neuspeli prvýkrát po sérii piatich výhier za sebou. "Belasí" sa vďaka trom bodom udržali na čele tabuľky, "baranom" patrí piata priečka.

Patrick Watling (B. Bystrica) Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Pred zápasom obdržal pamätný dres domáci útočník Tomáš Zigo, ktorý odohral ešte 29. januára proti Popradu (5:4 po predĺžení) svoj 500. zápas v najvyššej súťaži. Obhajca titulu položil základ úspechu v prostrednej časti, v ktorej sa presadil trikrát. Svoj prvý gól v drese Slovana zaznamenal útočník Nikita Ščerbak.

TEL - 36. kolo:
HC Slovan Bratislava - HC ´05 Banská Bystrica 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Góly: 22. Ščerbak (Harris, Pecararo), 24. Lukošik (Kytnár, Gachulinec), 25. Harris (Ščerbak), 60. Takáč (Zigo) - 5. Gašpar (Bíreš), 47. Holenda (Sukeľ, Gašpar). Rozhodovali: Moller, Žák - Tvrdoň, Kacej, vylúčení: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7431 divákov.

Košice doma podľahli Nitre

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HC Košice 3:2. Tromi bodmi si vylepšili pozíciu v spodnej časti tabuľky, Košičania sú po druhej prehre za sebou na priebežnom treťom mieste.

Na bezgólovej prvej tretine nič nezmenila ani 84-sekundová presilovka Košíc o dvoch hráčov. Hostia išli do vedenia v druhej tretine v oslabení po góle Gilla. Košičania pomerne rýchlo otočili na 2:1, no Gill v 49. minúte vyrovnal. Nitrania v závere tretej tretiny nevyužili presilovku o dvoch hráčov, ale po nej Jozef Baláž rozhodol o zisku troch bodov pre Nitru.

HC Košice - HK Nitra 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 26. Lamper (Tybor, Olsson), 28. Paršin (Southorn) - 22. Gill (Sýkora), 49. Gill (Elmer, Čederle), 58. Baláž (Bajtek, Lacka). Rozhodovali: T. Orolin, Kalina - Tichý, Stanzel, vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1862 divákov

Spišská Nová Ves s hladkým víťazstvom proti Michalovciam

Hokejisti HK GROTTO Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Dukla Ingema Michalovce 5:1. Základ víťazstva položili už v prvej tretine, v ktorej si vytvorili trojgólový náskok. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po troch prehrách a nadchádzajúcu reprezentačnú prestávku strávia na štvrtom mieste. Hráči Michaloviec prehrali piaty zápas po sebe.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Góly: 5. Réway, 7. Valach (Džugan, Bortňák), 17. Bortňák (Majdan, Rapáč), 30. Kerbashian (Beaudry, Rapáč), 32. Kerbashian (Réway, Beaudry) - 42. Bjalončík (Osburn, Pereskokov). Rozhodovali: Štefik, Krajčík - Bogdaň, Jurčiak, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2052 divákov.

Prešov zdolal Poprad po samostatných nájazdoch

Hokejisti HK Poprad prehrali v nedeľnom domácom zápase s HC MV Transport Prešov 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Rozhodujúci gól strelil v druhej sérii hosťujúci útočník Alexander Avcin, ktorý zaznamenal počas duelu aj tri asistencie.

Prešovčania triumfovali nad Popradom prvýkrát v sezóne. Hostia napriek víťazstvu zostali na poslednom 12. mieste v tabuľke. "Kamzíkom" patrí 8. miesto.

HK Poprad – HC MV Transport Prešov 3:4 pp a sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Kolouch (Meliško, Jasečko), 31. Záborský (Razgals, Kolouch), 54. Bubela (Betker) – 20. Giles (Gerlach, Avcin), 36. Girduckis (Avcin, Gerlach), 52. Fekiač (Tkáč, Avcin), rozh. nájazd Avcin. Rozhodovali: D. Konc st., Korba – Janiga, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1211 divákov.

Trenčín v gólovej prestrelke zdolal Liptovský Mikuláš

Hokejisti Trenčína zvíťazili v nedeľňajšom zápase 36. kola Tipos Extraligy nad Liptovským Mikulášom 5:4. Dva góly Dukly strelil útočník Peter Sojčík, bilanciu 1+2 mal jeho spoluhráč z tretieho útoku Marek Valach.

Trenčania natiahli víťaznú sériu na tri zápasy a v tabuľke sú na 9. mieste, predposledný Liptovský Mikuláš prehral piatykrát za sebou.

HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 (3:1, 2:2, 0:1)
Góly: 1. Sojčík (D. Hudec, Valach), 11. Valach (Ulrych, Flick), 16. Sojčík (Valach, D. Hudec), 24. Petráš (Sloboda, Čacho), 35. Krajčovič - 15. Štrauch (Hudec, Vankúš), 21. Handlovský (Kriška, Ventelä), 22. Michalík (Saari), 48. Vrábeľ (Saari). Rozhodovali: Výleta, Smrek - Vyšný, Frimmel, vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 549 divákov.

Zvolen si poradil s Novými Zámkami

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v nedeľňajšom zápase na ľade HC MIKRON Nové Zámky 6:3. Najvýraznejšou mierou sa na tom podieľal útočník Maroš Jedlička, ktorý nazbieral štyri kanadské body za dva góly a dve asistencie.

Zvolenčania si v poslednom kole pred februárovou reprezentačnou prestávkou upevnili priebežné druhé miesto, na ktorom strácajú na lídra Slovan Bratislava jeden bod. Novozámčania sú na priebežnom šiestom mieste s dvojbodovým náskokom na Michalovce.

HC MIKRON Nové Zámky - HKM Zvolen 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Góly: 7. Jackson (Lee, Farley), 30. Ondrušek, 42. Ondrušek (Bezúch, Klempa) - 5. Bondra (Hanna, Zuzin), 10. Langkow (Jedlička, Bondra), 23. Zuzin (Stupka), 36. Csányi (Jedlička), 50. Jedlička (Bondra, Langkow), 60. Jedlička (Bondra). Rozhodovali: Baluška, Crman - M. Orolin, Drblík, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1621 divákov.

Viac o téme: HC Košice HK Nitra HC Slovan Bratislava HC ´05 Banská Bystrica