Žiadni Rusi ani Bielorusi! Ukrajinská hviezda si neželá ich účasť na Wimbledone

Ukrajinská tenistka Jelina SvitolinováUkrajinská tenistka Jelina Svitolinová Zdroj: SITA/AP

LONDÝN - Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová apeluje na usporiadateľov Wimbledonu, aby rovnako ako vlani vylúčili z turnaja ruských a bieloruských hráčov.

Semifinalistka londýnskeho grandslamu z roku 2019 je presvedčená, že sa situácia od minulého roka nezmenila a rovnaký by mal byť teda aj prístup organizátorov.

"Ľudia stále trpia a ruskí vojaci stále zabíjajú nevinných Ukrajincov. Vojna stále pokračuje. Rozhodnutie by nemalo byť iné," povedala Svitolinová pre BBC.

"Dúfam, že urobia to isté a nechajú zákaz v platnosti. Nemyslím si, že by niečo mali meniť," dodala niekdajšia svetová trojka, ktorá je momentálne na materskej dovolenke.

Ďalšie tri grandslamové turnaje Australian Open, Roland Garros a US Open nechávajú ruských a bieloruských tenistov štartovať ako neutrálnych športovcov. Zástupcovia All England Clubu sa zatiaľ k tohtoročnému ročníku Wimbledonu nevyjadrili.

Vlaňajší zákaz štartu pre hráčov z Ruska a Bieloruska odsúdili tenisové asociácie mužov a žien a Wimbledon potrestali tým, že tenistom za turnaj neudeľovali body do svetových rebríčkov. Dištanc kritizovali aj hviezdy ako Novak Djokovič či Martina Navrátilová.

Viac o téme: Bielorusko Rusko Wimbledon Elina Svitolinová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy