Môže ho aj šľak trafiť: Jagavá hviezda nehrala ani mesiac, neposlušné koleno opäť vypovedalo službu

Stephen CurryStephen Curry Zdroj: SITA/AP/Jeff Chiu

SAN FRANCISCO - Basketbalisti Golden State sa budú musieť niekoľko týždňov zaobísť bez svojej opory Stephena Curryho. Štvornásobný víťaz NBA má podľa vedenia Warriors poranené väzy ľavom kolene a chýbať tímu bude minimálne do prestávky na Stretnutí hviezd, ktoré bude 19. februára hostiť Salt Lake City.

Tridsaťštyriročný hviezdny basketbalista sa zranil v sobotňajšom dueli s Dallasom, ktorý hráči Golden State vyhrali 119:113. Curry odstúpil v tretej štvrtine po zrážke kolenom so súperom a odkríval do šatne. Dnešné vyšetrenie potvrdilo poškodenie väzov.

Curry už v tejto sezóne NBA zmeškal pre zranenie 11 zápasov, v decembri ho vyradilo vykĺbené pravé rameno. Štvornásobný šampión ligy priemeruje v 38 zápasoch celkovo 29 bodmi, šiestimi doskokmi a rovnakým počtom asistencií. Warriors sa hojdajú vo vyrovnanej Západnej konferencii na úrovni posledných postupových miest do play-off/play-in turnaja, aktuálne sú ôsmi s bilanciou 27-26.

Viac o téme: NBA Golden State Warriors Stephen Curry
  • Zdroj: ČTK, Športky