Český majster sveta na úplnom dne: Gigantické dlhy a na krku trestné oznámenie

Bývalý český hokejista Michal SýkoraBývalý český hokejista Michal Sýkora Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Český hokejový majster sveta Michal Sýkora neuspel v obchodovaní so zlatom a podľa denníka Blesk dlhuje svojim klientom 200 miliónov korún.

Jeho firmy sú v konkurze a veritelia, medzi ktorých patrí aj množstvo hokejových a futbalových reprezentantov, sa rozhodli podať na štyridsaťdeväťročného Sýkoru trestné oznámenie.

Najvyššiu čiastku podľa denníka dlhuje niekdajší obranca Romanovi Červenkovi, vyše 25 miliónov korún. Miliónové pohľadávky prihlásili aj ďalší hokejisti Robert Kousal, Václav Pletka, Jiří Tlustý, Vladimír Růžička, Radek Smoleňák alebo futbalisti Dušan Švento, David Lafata, Pavel Kaderábek a Petr Johana.

Sýkorova spoločnosť MPM Invest je v konkurznom konaní od marca roku 2021. Od júla 2021 je firma v konkurze. "Je tam 40 prihlásených veriteľov," povedala ČTK hovorkyňa Krajského súdu v Hradci Králové.

Veritelia zrejme nedostanú nič

Insolvenčný správca Radim Janoušek, ktorý má na starosti ďalšiu Sýkorovu firmu The Golden Investment, v rozhovore pre Blesk uviedol, že s ním hokejista nespolupracuje. "Každopádne zatiaľ to bohužiaľ vyzerá tak, že veritelia nedostanú skutočne nič, respektíve úplné minimum," vyhlásil.

Sýkora je majstrom sveta z rokov 1996 a 2000, hral aj na olympijskom turnaji v Salt Lake City 2002. V NHL nastupoval za San Jose, Chicago, Tampu Bay a Philadelphiu, vrátane play off má na konte 274 zápasov.

Pri podnikaní sa zadĺžil aj niekdajší Sýkorov spoluhráč z reprezentácie Roman Čechmánek. Tomu vlani v apríli uložil zlínsky krajský súd podmienený trest za podvod.

Podľa obžaloby si bývalý brankár požičiaval peniaze a objednával práce, aj keď vedel, že záväzky nebude schopný splatiť. Spôsobená škoda podľa rozsudku presiahla 7,2 milióna korún.

Viac o téme: Michal Sýkora
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy