Výtržníci pred súbojom EKL spoznali trest: Kolínsky súd vyniesol rozsudok

Na snímke fanúšikovia Nice a fanúšikovia Kolína sa bijú na štadióne pred zápasom D-skupiny 1. kola skupinovej fázy EKL vo futbale OGC Nice - 1. FC Kolín Na snímke fanúšikovia Nice a fanúšikovia Kolína sa bijú na štadióne pred zápasom D-skupiny 1. kola skupinovej fázy EKL vo futbale OGC Nice - 1. FC Kolín Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

KOLÍN - Dvaja Kolínčania dostali podmienečný trest odňatia slobody za výtržnosti pred septembrovým zápasom Európskej konferenčnej ligy (EKL) medzi Nice a 1. FC Kolín (1:1). Rozhodnutie súdu nie je právoplatné a obaja sa proti nemu môžu odvolať.

Kolínsky súd udelil podmienečný trest odňatia slobody na dva roky 30-ročnému mužovi za hrubé narúšanie verejného poriadku v kombinácii s pokusom o fyzické ublíženie a porušením zákona o zbraniach. Ďalší páchateľ obdržal miernejší trest v dĺžke jedného roka.

Výkop stretnutia museli v dôsledku výtržností posunúť o takmer hodinu. Pred duelom napadlo asi 50 fanúšikov hostí sektor domácich priaznivcov a zranilo sa vyše 40 ľudí vrátane deviatich policajtov. Následne lietali svetlice, stoličky a ďalšie predmety a zasahovať musela polícia. O pár minút neskôr však napadli priaznivci domácich fanúšikov Kolína. Spor sa snažili upokojiť aj kapitáni oboch tímov Dante a Jonas Hector. Zasiahnuť muselo dohromady 1250 policajtov, strážnikov a usporiadateľov.

Podľa miestnych úradov bol v meste problém s nemeckými priaznivcami, ktorí užívali od skorých hodín alkohol. Ich správanie odsúdil aj starosta francúzskeho mesta Christian Estrosi spolu so svojím zástupcom. Informácie priniesla DPA.

Viac o téme: OGC Nice 1. FC Kolín nad Rýnom
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy