VIDEO Tak na toto určite nikdy nezabudne: V Nemecku padol jeden z najbizarnejších gólov histórie!

Občerstvujúci sa Jonas Stettmer inkasuje gólObčerstvujúci sa Jonas Stettmer inkasuje gól Zdroj: Reprofoto Twitter/DEL2, Sprade TV

SELB - Nie len v zámorskej NHL padajú nevídané góly. Jeden naozaj raritný sa objavil vo víkendovom zápase druhej nemeckej hokejovej ligy medzi domácim tímom Selber Wölfe a hosťujúcim EV Ravensburg.

V 17. minúte úvodnej časti hry prehrávali domáci po zásahu Czarnika zo štvrtej minúty 0:1, keď prišiel najzaujímavejší okamih celého stretnutia. Domáci brankár Michael Bitzer namieril cez celé klzisko puk na bránku svojho náprotivka Jonasa Stettmera a výsledkom bol nevídaný gól cez celé klzisko, ktorý rozhodcovia napokon prisúdili americkému útočníkovi Migliovi a domáci brankár si pripísal len asistenciu.

21-ročný Stettmer totiž zabudol, že jeho tím hrá v oslabení a po puku nahodenom za bránku súpera bol presvedčený, že pôjde o zakázané uvoľnenie, hra sa presunie pred jeho bránku a tak sa začal okamžite občerstvovať otočený chrbtom k hre. Keďže domáci hrali v presile, zakázané uvoľnenie sa po nahodení od hostí nepískalo a domáci gólman mohol cez celé ihrisko namieriť puk do bránky súpera, v ktorej stál nič netušiaci chrbtom otočený a navyše sa občerstvujúci nemecký brankár.

Ten po góle domácich zažil poriadny šok, pretože namiesto očakávaného vhadzovania pred jeho bránkou sa puk ocitol v jeho svätyni. Aj keď hrdina domácich Bitzer si pripísal asistenciu aj pri treťom a zároveň vedúcom góle Selber Wölfe na 3:2 v 41. minúte, z celkového triumfu sa napokon radovali hostia. Tým sa tromi gólmi v záverečnej tretine podarilo otočiť zápas na 5:3 vo svoj prospech a potvrdiť tak na ľade súpera rolu favorita.

Viac o téme: Nemecko Jonas Stettmer EV Ravensburg Michael Bitzer Selber Wölfe
  • Zdroj: Športky