Nový šéf, radikálne zmeny: Vrátia sa českí hokejisti k starej klasike?

Český útočník Jiří Smejkal oslavuje svoj gólČeský útočník Jiří Smejkal oslavuje svoj gól Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

PRAHA - Prezident Českého zväzu ľadového hokeja Alois Hadamczik chce, aby sa na dres národného tímu vrátil štátny znak.

Reprezentačné výbery začali pred bezmála piatimi rokmi používať novovytvorené logo s levom, ktoré bolo súčasťou kompletnej zmeny identity českého hokeja. Podoba dresov by sa ale mohla znovu zmeniť. Podľa Hadamczika v ideálnom prípade v budúcej sezóne, keď sa v Česku uskutočnia majstrovstvá sveta.

O možnej zmene Hadamczik prvýkrát hovoril v utorok večer v Pardubiciach na galavačeri k oslave sto rokov východočeského klubu, dnes svoj plán vysvetlil aj v Českej televízii. Zdôraznil ale, že o všetkom bude ešte len rokovať výkonný výbor ČSLH. Najskôr budúci týždeň.

Najlepší dres, aký sme kedy mali

"Bolo to spontánne a nečakal som, že to vyvolá taký obrovský záujem," povedal Hadamczik. O možnosti návratu znaku podľa svojich slov hovoril preto, lebo zástupcom Dynama slávnostne odovzdal historický dres, na ktorého chrbát im napísal želanie úspechov aj v budúcnosti.

"A ako som ho držal, tak som povedal, že im nesiem krásny dres. Som presvedčený a nielen ja, bolo to vyhodnotené ako najlepší dres, ktorý sme kedy mali," uviedol Hadamczik, ktorý v minulom roku nahradil na čele zväzu Tomáša Kráľa.

Na snímke zľava Roman Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/The Canadian Press/Jacques Boissinot

Bývalé vedenie hokejového zväzu zmenilo identitu a podobu dresov v júni 2018. Aj preto, aby malo právnu ochranu pri predaji reklamných predmetov vrátane replik dresov. Podľa Hadamczika ale fanúšikovia o dresy s novým logom nemali záujem.

"Zistil som si koľko peňazí nám zarobil nový dres a keď sme videli, že tam žiadne peniaze nie sú, tak som si povedal, že musíme uspokojiť národ. A či sa národ s tým dresom nestotožnil, tak som začal rozmýšľať, čo môžeme urobiť," povedal Hadamczik.

Návrat k československej ére? 

Predstavitelia ČSLH si preto nechali urobiť viacero návrhov, ako by mohli dresy v budúcnosti vyzerať. Podľa Hadamczika by popri veľkom štátnom znaku jeho súčasťou bolo aj zväzové logo.

"Chcel by som spojiť licencovaný znak so štátnym znakom, aby to nemohli kopírovať a ľudí si kupovali originály. Budeme o tom diskutovať," uviedol šéf hokejového zväzu. V hre je aj variant, že by reprezentácia popri bielej a červenej variante dresov začala používať modré, tak ako v československej ére.

Ak Hadamczikov plán podporia členovia výkonného výboru, mohli by hokejisti v dresoch s dominantným štátnym znakom nastúpiť na svetovom šampionáte v Prahe na budúci rok. "Môžem sľúbiť fanúšikom, že urobím maximum, aby sme tam takýto dres mali," povedal Hadamczik.

Viac o téme: Česko Alois Hadamczik Cslh
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy