VIDEO Reakcie Slovákov po prehre s Nemeckom: Musíme byť hladnejší po góloch

Na snímke zľava tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a vpravo jeho asistent Andrej PodkonickýNa snímke zľava tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a vpravo jeho asistent Andrej Podkonický Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali s Nemeckom 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch v prípravnom zápase v Michalovciach.

Slovákov poslal do vedenia v 4. minúte Jozef Baláž, po gólovej otočke Nemcov vyrovnal v 55. minúte Maroš Jedlička na 2:2. V nájazdoch si rozhodujúci zásah pripísal Tim Wohlgemuth. V zostave slovenského tímu figurovalo päť reprezentačných nováčikov - Pavol Funtek, Dávid Romaňák, Branislav Ligas, Adam Lukošik a Dominik Jendek.

hlasy po zápase:

Peter Frühauf, asistent trénera SR: "Pre nás to bola výborná previerka našich hráčov. Videli sme, že keď v tíme nie sú skúsenejší hráči, tak mladší majú niekedy problém so systémom aj rýchlosťou, čo je však pochopiteľné vzhľadom na ich vek. Hráči musia pochopiť, v akej rýchlosti sa hrá na medzinárodnej úrovni.

Ďalší zápas nebude pomalší. Spočiatku sme volili komplikované riešenia jednoduchých situácií na streleckej osi. Je ťažké za pár dní nacvičiť presilovky, keď ste spolu iba pár dní. Preto sme dnes mali tri presilovkové formácie. Myslím si, že vo štvrtkovom zápase to bude lepšie, pretože hráči si už dnes vyskúšali veľa vecí a mentálne budú oveľa silnejší.

Určite potrebujeme dať gól z presilovky a viac sa tlačiť do bránky. V ofenzíve aj v defenzíve boli hráči, ktorí nás dnes pozitívne zaujali a nikto dnes nesklamal. Hráči si prešli školou rýchlosti a zvládli to."

Asistent trénera Peter Frühauf: Musíme byť hladnejší po góloch...

Jozef Baláž, útočník SR, strelec prvého gólu: "Bol to dlhý zápas, začalo sa to už tou dierou v ľade. Viedli sme, Nemci to potom otočili a my sme boli radi, že sme to na konci vyrovnali. Škoda, že sme potom nestrelili víťazný gól my.

Môj gól bol tímová práca. Začalo sa to už od buly, potom prišla dobrá strela od obrancu a potom prihrávka od spoluhráča. Myslím si, že si pred druhým zápasom pozrieme video, na ktorom rozoberieme vychádzanie z obranného pásma. Presvedčili sme sa, aké dôležité sú modré čiary, obranná aj útočná."

Strelec prvého gólu Jozef Baláž po zápase s Nemeckom

Maroš Jedlička, útočník SR, strelec druhého gólu: "V prvej tretine sme sa trochu hľadali, potom sme už hrali dobre. Škoda, že to nevyšlo. Musíme lepšie premieňať šance, ktoré sme mali. Pred mojím gólom som sa ani nepozrel na bránku, iba som do toho buchol a padlo to tam."

Samuel Hlavaj, brankár SR: "Toto bol pre mňa prvý zápas po troch týždňoch a bolo to dosť náročné. Rýchlo som sa však rozchytal, išli na mňa nejaké strely, mal som zákroky a to ma nakoplo. Diváci boli výborní, užili sme si to."

Brankár Samuel Hlavaj po zápase s Nemeckom

Dominik Jendek, útočník, debutant v tíme SR: "Začali sme veľmi dobre. Vedeli sme, že to bude náročný zápas a že Nemci budú rýchlo korčuľovať. To sa aj potvrdilo, často nás napádali. Veľmi ma teší moja asistencia, ale mrzí ma, že sme nezvíťazili. Puk sa správne odrazil, posunul som ho do priestoru, v ktorom Jožko Baláž skóroval."

Viac o téme: Nemecko Slovensko